ДОДАТКОВА ЗНИЖКА ТИМ, ЧИЄ ЖИТЛО ПОШКОДЖЕНО ВНАСЛІДОК ВІЙНИ (КИЇВ ТА ОБЛАСТЬ) Захист монтажного шва: як це зробити? - компанія Окна Киев от TVOEOKNO в Києві

Захист монтажного шва: як це зробити?

Монтаж пластикових вікон є не менш важливим елементом теплого вікна, як і якісні склопакет, теплий профіль та надійна фурнітура. Встановлення металопластикових вікон складається з декількох етапів:

  • підготовка отвору
  • закріплення рами
  • установка склопакетів
  • навішування стулок
  • виконання монтажного шва.

Саме про те, які виконати монтажний шов та його захист піде мова далі.

Монтажний шов – це комплекс ізоляційних матеріалів, які застосовують для заповнення простору між стіною отвору і віконного блоку.

Під час встановлення пластикових вікон монтажний шов заповнюється піною, яка є зручним і практичним матеріалом для роботи у будь-який сезон і за будь-яких температур. Піна – теплоізолювальний матеріал, тому потребує захисту, оскільки на її властивості негативно впливають волога та пряме сонячне проміння.

Під дією опадів і сонця монтажна піна починає втрачати  ізолювальні властивості,  поступово темніє (її колір наближається до коричневого) і починає кришитися.

Тому згідно з будівельними нормами необхідно облаштувати тришаровий монтажний шов. Зовнішній шар (з вулиці) має бути гідроізоляційним та паропроникним, середній (монтажна піна) – теплоізоляційним, а внутрішній(з боку вашої оселі) – пароізоляційним.

Якщо монтажний шов виконано правильно, він стійкий до перепадів температури, атмосферних впливів, стійких до вітрових навантажень і деформаціям через просідання будівлі.

Технології захисту монтажного шва, які вони?

Для цього існують три основні способи захисту: застосування спеціальних стрічок-ущільнювачів, використання нащілинників, а також спеціальних герметиків (Стіз А і Б).

Нащілинник – це планка з ПВХ, металу чи дерева (для дерев’яних вікон), які кріплять на місці стику рами вікна зі стіною отвору. Він має захисну функцію, а також відіграє декоративну роль.

Нащілинники можна кріпити як зовні, так і всередині приміщення. Вибір форми і кольору нащілинників – дуже великий. Встановлювати їх легко: за допомогою самоклейкого шару, або ж гвинтів і саморізів (найчастіше застосовують для балконів)

Герметики Стіз А й Стіз Бі

Вони застосовуються для внутрішнього й зовнішнього захисту монтажного шва.

Стіз А – це однокомпонентний герметик на акриловій основі. Він призначений для зовнішньої герметизації місця примикання конструкції вікна до стіни отвору. Цей герметик має високу здатність зчеплення з різними матеріалами, стійкий до впливу сонця, опадів і деформацій про просіданні будівлі. Проводити роботи з герметиком можна на морозі (до – 20 °C), він швидко схоплюється. Стіз А характеризується високою паропроникністю, що відповідає вимогам щодо зовнішнього шару монтажного шва.

За потреби його фарбують в необхідний колір.

Стіз Бі – акриловий однокомпонентний герметик для внутрішнього захисту монтажного шва при встановленні віконних конструкцій та балконів. Має високу здатність зчеплення з пластиковими, цегляними, бетонними та дерев’яними поверхнями. Герметик характеризується високими пароізоляційними властивостями. Зберігає свої характеристики при температурі від – 40 до 80 °C. Стійкий до деформацій. Його можна колірувати чи фарбувати після висихання. Герметик готовий до застосування, його легко наносити за допомогою шпателя.

Паро- та гідроізоляційні стрічки

Застосування ущільнювальних стрічок під час встановлення віконних конструкцій є найефективнішим і найтеплішим варіантом захисту монтажного шва. Такий монтаж рекомендований нормативами  ДСТУ-НБ В.2.6-146: 2010 “Настанова щодо проектування і облаштування вікон і дверей”.

Для зовнішнього захисту монтажного шва при такому монтажі вікон застосовують ПСУЛ – паропроникна стрічка ущільнювача, що має здатність розширюватись. Ці стрічки виконують гідроізоляційний захист.

З внутрішнього боку монтажний шов захищають пароізоляційною стрічкою, яка перешкоджає потраплянню вологи з приміщення у внутрішній шар монтажного шва. Пароізоляційна стрічка запобігає руйнуванню теплоізоляційного шару та утворенню плісняви на внутрішніх відкосах.

Висновки

Монтажний шов повинен мати правильний захист, бо це впливає на його довговічність і збереження високих ізоляційних характеристик віконної конструкції протягом довгого часу. Якщо ви лише збираєтесь змінювати вікна в оселі – радимо звернути увагу на монтаж з застосуванням ущільнювальних стрічок.

Такий монтаж коштуватиме трохи дорожче, але вам не треба буде перейматись захистом монтажного шва після встановлення вікон. Якщо ж ваші вікна вже встановлені, і монтажна піна – відкрита, через що вразлива до впливу довкілля, – варто захистити її за допомогою герметиків чи нащілинників.