• Пн-Пт: 09:00-18:00
  • Сб: 10:00-15:00

  Захист монтажного шва: як це зробити?

  Монтаж пластикових вікон є не менш важливим елементом теплого вікна, як і якісні склопакет, теплий профіль та надійна фурнітура. Встановлення металопластикових вікон складається з декількох етапів:

  • підготовка отвору
  • закріплення рами
  • установка склопакетів
  • навішування стулок
  • виконання монтажного шва.

  Саме про те, які виконати монтажний шов та його захист піде мова далі.

  Монтажний шов – це комплекс ізоляційних матеріалів, які застосовують для заповнення простору між стіною отвору і віконного блоку.

  Під час встановлення пластикових вікон монтажний шов заповнюється піною, яка є зручним і практичним матеріалом для роботи у будь-який сезон і за будь-яких температур. Піна – теплоізолювальний матеріал, тому потребує захисту, оскільки на її властивості негативно впливають волога та пряме сонячне проміння.

  Під дією опадів і сонця монтажна піна починає втрачати  ізолювальні властивості,  поступово темніє (її колір наближається до коричневого) і починає кришитися.

  Тому згідно з будівельними нормами необхідно облаштувати тришаровий монтажний шов. Зовнішній шар (з вулиці) має бути гідроізоляційним та паропроникним, середній (монтажна піна) – теплоізоляційним, а внутрішній(з боку вашої оселі) – пароізоляційним.

  Якщо монтажний шов виконано правильно, він стійкий до перепадів температури, атмосферних впливів, стійких до вітрових навантажень і деформаціям через просідання будівлі.

  Технології захисту монтажного шва, які вони?

  Для цього існують три основні способи захисту: застосування спеціальних стрічок-ущільнювачів, використання нащілинників, а також спеціальних герметиків (Стіз А і Б).

  Нащілинник – це планка з ПВХ, металу чи дерева (для дерев’яних вікон), які кріплять на місці стику рами вікна зі стіною отвору. Він має захисну функцію, а також відіграє декоративну роль.

  Нащілинники можна кріпити як зовні, так і всередині приміщення. Вибір форми і кольору нащілинників – дуже великий. Встановлювати їх легко: за допомогою самоклейкого шару, або ж гвинтів і саморізів (найчастіше застосовують для балконів)

  Герметики Стіз А й Стіз Бі

  Вони застосовуються для внутрішнього й зовнішнього захисту монтажного шва.

  Стіз А – це однокомпонентний герметик на акриловій основі. Він призначений для зовнішньої герметизації місця примикання конструкції вікна до стіни отвору. Цей герметик має високу здатність зчеплення з різними матеріалами, стійкий до впливу сонця, опадів і деформацій про просіданні будівлі. Проводити роботи з герметиком можна на морозі (до – 20 °C), він швидко схоплюється. Стіз А характеризується високою паропроникністю, що відповідає вимогам щодо зовнішнього шару монтажного шва.

  За потреби його фарбують в необхідний колір.

  Стіз Бі – акриловий однокомпонентний герметик для внутрішнього захисту монтажного шва при встановленні віконних конструкцій та балконів. Має високу здатність зчеплення з пластиковими, цегляними, бетонними та дерев’яними поверхнями. Герметик характеризується високими пароізоляційними властивостями. Зберігає свої характеристики при температурі від – 40 до 80 °C. Стійкий до деформацій. Його можна колірувати чи фарбувати після висихання. Герметик готовий до застосування, його легко наносити за допомогою шпателя.

  Паро- та гідроізоляційні стрічки

  Застосування ущільнювальних стрічок під час встановлення віконних конструкцій є найефективнішим і найтеплішим варіантом захисту монтажного шва. Такий монтаж рекомендований нормативами  ДСТУ-НБ В.2.6-146: 2010 “Настанова щодо проектування і облаштування вікон і дверей”.

  Для зовнішнього захисту монтажного шва при такому монтажі вікон застосовують ПСУЛ – паропроникна стрічка ущільнювача, що має здатність розширюватись. Ці стрічки виконують гідроізоляційний захист.

  З внутрішнього боку монтажний шов захищають пароізоляційною стрічкою, яка перешкоджає потраплянню вологи з приміщення у внутрішній шар монтажного шва. Пароізоляційна стрічка запобігає руйнуванню теплоізоляційного шару та утворенню плісняви на внутрішніх відкосах.

  Висновки

  Монтажний шов повинен мати правильний захист, бо це впливає на його довговічність і збереження високих ізоляційних характеристик віконної конструкції протягом довгого часу. Якщо ви лише збираєтесь змінювати вікна в оселі – радимо звернути увагу на монтаж з застосуванням ущільнювальних стрічок.

  Такий монтаж коштуватиме трохи дорожче, але вам не треба буде перейматись захистом монтажного шва після встановлення вікон. Якщо ж ваші вікна вже встановлені, і монтажна піна – відкрита, через що вразлива до впливу довкілля, – варто захистити її за допомогою герметиків чи нащілинників.