Винесення балкона за типом “косинка”

Напевно кожну людину іноді відвідує думка про те, як би розширити корисну площу у своїй невеликій квартирі. Одним з таких способов є саме розширення за рахунок балкона або лоджії із зварюванням винесення за типом”косинка”. У цій статті ми розповімо як правильно облаштовувати ту або іншу територію, а найголовніше з мінімальними вкладеннями, але з максимальною віддачею.

В даному випадку розглянемо винесення по підвіконню, яке характерне для лоджій і в окремих випадках для балконів.

Етап №1. Зміцнення парапету(огорожі).

Дуже рідко ми стикаємося з ситуацією, коли перед нами дуже міцний бетонний парапет. Найчастіше це тонка бетонна прогнила плита, яка насилу тримає саму себе некажучи вже про якесь скління. Такі перила необхідно посилити по периметру металевими куточками, для того що б вони витримували вагові навантаження пластикових конструкцій. Для посилення ми використовуємо металеву трубу або куточок(залежно від ситуації), обов’язково обробляємо антикорозійним покриттям.

Етап №2. Зварювання винесення.

Глибина винесення може бути від 10-35см. за бажанням клієнта, але не більше ніж на 35см.(в цілях безпеки). Принцип зварювання полягає в тому, що на бетонний парапет наварювалися опорні металеві кронштейни, при цьому товщина метала не має бути менш, ніж 3.2мм. чи 4 мм. Кількість кронштейнів визначається кількістю вертикальних імпостів у віконній конструкції, як правило встановлюються під кожен імпост. Якщо інтервал імпостів більш ніж 80 см. та кількість кронштейнів подвоюється.

Самі ж кронштейни до бетонних перил кріпляться за допомогою анкерних болтів довжиною 138мм. Коли все винесення готове, можна приступати до установки лоджії.

Етап №3. Обшивка і утеплення винесення.

Після того, як у нас на готове винесення буде встановлена рама, ми приступаємо до зовнішньої обшивки каркаса. За бажанням замовника облагородити каркас можна ранилой(білий металевий лист), сайдингом або звичайною ПВХ вагонкою. У більшості випадків використовують метал, оскільки це міцніший і надійніший матеріал. Низ металевого листа кріплять саморізами до бетонної плити, верх до подставочному профілю. Якщо обшивати сайдингом, то до каркаса винесення треба ще кріпити горизонтальну дерев’яну рейку(ми використовуємо рейку 20х40мм).

Будь-яке винесення просто необхідно утепляти, інакше він промерзатиме. Матеріал по утепленню також вибирає замовник, ми можемо лише порадити. Основними теплоізоляційними матеріалами є: стиродур(пінополістирол), мінвата і пінопласт. Найтеплішим є саме стиродур, оскільки він має перевагу за показниками теплоізоляції, гидроізоляціі, пожаростійкості. Всередині каркаса майстра закладають листи утеплювача, всі шви герметизуються монтажною піною.

Винесення, як правило, виходить за межі стіни будинку, тому з торця утворюються проміжки, їх теж необхідно закривати. Чим саме? Відповідь проста : сендвіч -панелями або металевим листом. Варіант з ранилой буде холоднішим, краще застосовувати сендвіч, до того ж він матиме естетичніший вигляд.

Отже, основні етапи виготовлення винесення :

  • Демонтаж існуючих конструкцій
  • Посилення парапету(при необхідності)
  • Зварювання короткого металевого каркаса у формі куточків 10-35 см
  • Монтаж віконних рам
  • Обшивка зовні куточків винесення
  • Утеплення простору винесення
  • Обшивка торців винесення
  • Обесшумка козирка балкона