ДОДАТКОВА ЗНИЖКА ТИМ, ЧИЄ ЖИТЛО ПОШКОДЖЕНО ВНАСЛІДОК ВІЙНИ (КИЇВ ТА ОБЛАСТЬ) Утеплення балкона або лоджії. Як правильно зробити теплоізоляцію балкона? - компанія Твоє вікно

Утеплення балкона або лоджії. Як правильно зробити теплоізоляцію балкона?

Утеплення балкона або лоджії

У звичайних житлових панельних будинках, виробляючи пошук можливостей збільшення простору для житла, господарі квартир часто виробляють об’єднання балкона з житловим простором кімнат або кухонь.
Як наслідок цього, господарі задаються питанням:

Як правильно і якісно провести утеплення балкона?

З огляду на закони фізики, утеплення балконів або лоджій найкраще здійснювати зовні огороджувальної конструкції. При цьому існуючі огорожі перейдуть в зону плюсової температури і водяної пари, які виходять зсередини, вільно проникають через утеплювач і вийдуть назовні.
Така багатошарова конструкція забезпечує надійну роботу утеплювача зі збереженням його теплоізоляційних характеристик. За умови, що для утеплення буде застосований необхідний матеріал, ви поліпшите комфортність збільшеного приміщення. Це, звичайно, самий кращий варіант, але в багатоповерхових будинках, на жаль, практично немає такої можливості, тому утеплення балконів доводиться робити зсередини.
На перший погляд здається, що немає нічого простішого, закріпив на стіну утеплювач, зашив його оздоблювальним матеріалом, зробив опалення і все. Однак це далеко не так просто, як здається. Провівши утеплення таким методом, в зимовий час ви зіткнетеся з тим, що на підлозі поруч з утепленою стіною балкона з’явиться незрозуміло звідки узялася вода.
Пояснення просте – це конденсат. Утеплення балкона зсередини переведе існуючі огорожі лоджії або балкона в область, що має негативну температуру. При цьому водяні пари, що виходять з опалювального приміщення назовні, пройдуть через утеплювальний матеріал і зіткнуться з охолодженим матеріалом старої огорожі, як правило, це бетонна панель
Природно, що в цій області відбудеться перехід газоподібної води в рідкий стан, тобто ви отримаєте конденсат. При появі конденсату відбудеться намокання утеплювача. При цьому матеріал утеплювача дуже сильно знизить своє теплоізоляційну дію, а так як теплоізоляційний матеріал не може утримувати воду всередині себе, то вона буде витікати з-під стіни на підлогу. І навіть коли вода не витікає, не тіштеся тим, утеплювач все одно буде вологий і втратить свої теплоізолюючі функції. Через деякий час вам буде гарантовано появу цвілі і грибка, що може негативно позначитися на здоров’ї мешканців квартири
Відповідно, виникне питання: як цього уникнути? Відповідь досить проста: потрібно правильно виконати теплоізоляцію.


Одним з рішень такої проблеми є установка паробарьера перед масивом утеплювача. Це запобіжить попадання нагрітої водяної пари в його товщу, що, відповідно, не дозволить утворитися конденсату. Цей метод надійно захищає утеплювачі з різною паропроникністю. Як паробарьера використовується звичайна поліетиленова плівка, а також алюмінієва фольга або спеціалізовані мембрани. При укладанні утеплювача можна використовувати металеві профілі та гіпсокартон або дерев’яний брус, а також панелі МДФ і ПВХ.
Перевагою цього методу утеплення балкона буде відсутність мокрих робіт, а недоліком стане те, що дана конструкція не дихає. Другим типом рішення утеплення стало те, що при утепленні приміщення не використовується окремий паробар’єр, а застосовуються певні види матеріалу, мають практично нульову паропроникність.
Цими матеріалами є звичайний і екструдований пінополістирол. Паропроникні утеплювачі в цьому випадку застосовувати категорично забороняється. При виконанні такої системи утеплення вибирається шар утеплювача з такою товщиною, при якій матеріал забезпечує повну паропроникність.
Так, наприклад, товщина простого пінополістиролу, щільністю близько 25 кг на 1 м³, повинна бути 8 або більше сантиметрів, що забезпечить гарний теплозахист. Якщо використовувати екструдований пінополістирол, що має набагато меншу паропроникність в порівнянні з простим пінополістиролом, то товщину утеплювача можна робити набагато менше.
Однак при цьому треба враховувати і теплоізоляційні властивості матеріалу. Тому мінімальний шар такого матеріалу повинен бути не менше 6 сантиметрів. Всі види пінополістиролу кріплять до цегельних або бетонних підставах балкона з використанням спеціального клею.
Після того, як клей затвердіє, утеплювач додатково закріплюють за допомогою пластмасових дюбелів (грибків). Поверхня утеплювача армують шаром того ж клею, попередньо обробивши поверхню наждачним папером. На клей укладають спеціальну склосітку для армування та наносять другий шар. Армована склосітка повинна знаходитися між шарами клею. Сітку можна прикладати до поверхні матеріалу, що утеплює і намазувати клеєм, так як вона не буде виконувати армирующих функцій. Після висихання армуючого шару на поверхню утеплювача можна клеїти шпалери або наносити декоративні штукатурки, а також використовувати інші оздоблювальні матеріали.