• Пн-Пт: 09:00-18:00
  • Сб: 10:00-15:00

Склопакети

Все що потрібно знати при виборі склопакета для пластикових вікон

Склопакет  –  герметична конструкція, що складається з двох або трьох стекол, з’єднаних між собою по контуру за допомогою алюмінієвих дистанційних рамок, наповнених спеціальним абсорбентом і по периметру проклеєний спеціальним герметиком (найчастіше виробники використовують бутил), при цьому між двома стеклами утворюється камера, заповнена повітрям або газом .

Формула склопакета

виды стеклопакетов

Найчастіше використовують склопакети однокамерні (два скла) і двокамерні (три скла).

По ширині склопакети бувають різні, так наприклад:

-ширина однокамерного склопакета часто 24мм (4 мм скло – 16мм відстань – 4 мм скло) і 32мм (4 мм скло-24мм відстань 4мм скло);

– ширина двокамерного 32мм (4 мм-10-4мм-10-4мм) і 40мм (4 мм-14-4мм-14-4мм).

Так само потрібно врахувати, що ширину склопакета визначає профільна система, яку ви обираєте. Є певні обмеження:

-при виборі стандартної профільної системи (60мм), ставиться склопакет 32мм, якщо ж потрібен склопакет 40мм потрібно вибирати профільну систему 70мм.

Енергозберігаючі склопакети

энергосберегающий стеклопакет

Для підвищення характеристик по теплоізоляції пластикового окна використовують спеціальне скло з напиленням різних металів. Найбільшою популярністю користується І-скло, отримане завдяки покриттю оксиду срібла (технологія з’явилася в 90-х).

Є ще К-скло – більш міцне, отримане нанесенням оксиду олова, але користується меншою популярністю, тому що за своїми технічними характеристиками зберігає тепло набагато гірше (приблизно в 1,5 рази), ніж І-скло, при цьому коштує дорожче. Деякі виробники вже намагаються не використовувати дане скло, тому що це застаріла технологія з’явилася ще в 70-х.

Для того, щоб визначити який у вас склопакет – звичайний або з покриттям, досить лише піднести запалений сірник до скла у цілому його, так щоб з’явилося відображення полум’я в склопакеті. Якщо використовувалося спеціальне скло з покриттям, то відображення одного з них буде більш фіолетового кольору.

Як перевірити енергозбереження в склопакеті?

steklo-energo

Шумоізоляція склопакетів. Ударостійкий склопакет триплекс

двухкамерный-стеклопакет-противоударный-триплекс

Якщо важливим параметром при виборі склопакета є шумоізоляція, в цьому випадку потрібно замовляти двокамерний склопакет – ефект збільшується завдяки використанню склопакета з різною відстанню між стеклами (4-8-4-12-4 або 4-12-4-16-4) і заповненням газу в камери (газ в 1,2 рази ефективніше ніж повітря в камерах). Скло триплекс, також відповідає параметрам підвищеної звукоізоляції, крім цього є ударостійким. Триплекс – багатошарове скло, виготовлене шляхом пресування при нагріванні, склеєне між собою спеціальною полімерною плівкою, завдяки якій, скло не розпадається на дрібні осколки, а залишається на місці у вигляді “павутинки” з дрібних тріщин. Можна також використовувати спеціальну ударостійку (броньовану) плівку, вона здатна витримувати ударну силу до 25кг.

Сонцезахисний склопакет (з використанням тон плівки)

стеклопакет-с-тонировкой-тонированный

При виготовленні такого склопакета використовують різні тонують, дзеркальні плівки, які наклеюють всередину склопакета. Залежно від коеффіцієнта пропускання сонячної енергії, можна вибрати плівку, яка буде пропускати 15%, 20%, 35%, 50% видимого світла. Використання тон плівки, забезпечить протиударний ефект і енергозберігаючі властивості.

 Мультифункціональне скло

Мультифункциональный стеклопакет

При виробництві даного скла, також використовують технологію нанесення металів, але на відміну від І-скла або К-скла, наносять до десяти різних видів металів, які надають трохи дзеркальний ефект зовні, але при цьому зберігається прозорий ефект зсередини приміщення. За технічними характеристиками таке скло має подвійний ефект: зберігає тепло взимку і перешкоджає попаданню теплових променів (на 57%) влітку – дозволяє вам економити енергію на кондиціонування повітря в приміщенні і збереженні тепла в холодну пору року.

Дуже важливо визначити для себе, які параметри склопакета потрібні саме вам. Від склопакета залежать всі основні властивості – збереження тепла взимку, відображення сонячного тепла влітку, захист від шуму в особливо жвавих районах, пилу, для деяких важливо максимальне пропускання світла, для деяких важливо зробити склопакет максимально темним.

У 2009 році були прийняті нові стандарти для склопакетів. Для кліматичної зони №1, до якої відноситься м.Київ та Київська область  – рекомендується застосування двокамерних склопакетів або однокамерних з напиленням, які відповідають нормам по опору теплопередачі.

Температурні зони в Україні

Температурные зоны украины

Температура на поверхні скла

Характеристики склопакетів (корисні таблиці)

Коэффициент шумоизоляцииК (дБ)
Стеклопакет 4-16-429
Стеклопакет 4-16Ar-4i, а также 4-10-4-10-431
Стеклопакет 6-14Ar-4i34
Стеклопакет 6-8-4-10-435
Уровень шума, генерируемый различными источникамиК (дБ)
Тишина0
Частная городская и загородная застройка30
Спальные районы Киева50
Оживленные части города70
Шум грузовиков, интенсивное движение80
Коэффициент теплоизоляцииК, (м2 х К/Вт)
Стеклопакет 4-16-40,34
Стеклопакет 4-10-4-10-40,45
Стеклопакет 4-16-4i0,59
Стеклопакет 4-16Ar-4i0,66
Стеклопакет 4-10-4-10Ar-4i0,68
Кирпичная кладка 30см0,56
Пенопласт 30мм0,75
Розрахунок вартості склопакета