ДОДАТКОВА ЗНИЖКА ТИМ, ЧИЄ ЖИТЛО ПОШКОДЖЕНО ВНАСЛІДОК ВІЙНИ (КИЇВ ТА ОБЛАСТЬ) Розширення балкона Київ | Балкон з розширенням по підлозі / підвіконню замовити-TVOEOKNO

Розширення балкона – всі за і проти

У більшості сучасних квартир балкони невеликі за розміром і незручні по формі. Це заважає облаштувати їх більш функціонально і комфортно, розмістити потрібні меблі, щоб використовувати площу практично і корисно. Технологія розширення балкона допоможе вирішити дану проблему конструктивно і ефективно. Це комплекс ремонтно-будівельних робіт, які мають на увазі зміни конструкції, тому довіряти їх потрібно професіоналам.

Здійснюється процес збільшення балконної площі розширенням підлоги плити, шляхом винесення по підвіконню або підлозі. Всі етапи повинні виконуватися професіоналами із застосуванням надійних технологій і високоякісних матеріалів. Але, перш ніж робити розширення балкона, слід уважно подумати і оцінити можливі варіанти, ознайомитися з наявними перевагами і недоліками.

Плюси і мінуси розширення балкона

У більшості ситуаціях розширення балкона має ряд переважних моментів:

 • Збільшення корисної та ефективної площі житлового приміщення;
 • При необхідності зміцнення парапету, яке виконується разом з виносом;
 • Поліпшення зовнішнього вигляду, стилю і дизайну приміщення;
 • Збільшення кількості денного світла, яке потрапляє в приміщення за рахунок розширення площі скління;
 • Можливість установки додаткових меблів, вбудованих шаф, тумбочок, поличок;
 • При винесенні по підвіконню монтується зручний і широкий підвіконик, який можна використовувати для різних корисних цілей;
 • Реалізація додаткових можливостей балконного приміщення (робоче місце, зона відпочинку, вирощування рослин, зберігання речей та інше).

Крім переважних моментів, які можна отримати при розширенні площі балкона, можливі деякі негативні моменти і труднощі:

 • Необхідність в ряді ситуацій оформляти дозвіл на проведення робіт у відповідних інстанціях, що, як правило, супроводжується паперовою тяганиною;
 • Можливість виникнення конфліктів з сусідами, які живуть знизу або збоку, якщо їм не сподобатися новий формат балкона;
 • Установка широкого козирка може порушити звукоізоляцію, він буде неприємно шуміти під час погодних явищ.

Коли необхідно отримати дозвіл

Балкон є частиною квартири і приватною власністю, але також він відноситься до загальнобудинкового майна. Його видозміна часом може істотно вплинути на фасад будинку, а також обмежувати надходження сонячного світла в квартири, розташовані знизу. Крім цього, помилки в розрахунках і роботі по збільшенню площі балкона можуть привести до небажаних наслідків, таких, як поява тріщин на стінах будинку і інше.

Розширення  багатоповерхових будинків згідно із законодавством, вимагає отримання спеціального дозволу у відповідних компетентних інстанціях в таких ситуаціях:

 • Винесення більше на 30 см, який вже прирівнюється до перепланування квартири;
 • Будинок є архітектурною чи історичною пам’яткою місцевості, що вимагає узгодження його нового зовнішнього вигляду;
 • Проводиться монтаж бетонної плити (основи), що вважається переплануванням;
 • Стара будівля, до стін якого монтується балконний огорожі, що надає істотну і вимагає попередньої перевірки стану будівлі.

Щоб отримати офіційний дозвіл на початок робіт, як правило, потрібно пройти ряд етапів. Слід вимагати письмову угоду ЖЕКу, від сусідів, подати клопотання в департамент архітектури на отримання дозволу для підготовки проектної документації. Далі проектною організацією розробляється проект, який узгоджується в компетентних органах. При успішному завершенні процедури видається ордер, що дозволяє здійснювати роботи з перепланування, розширення балкона. Без наявності дозвільної документації можна виконувати розширення балкона до 30 см.

Розширення балкона – способи виконання

Збільшення корисної площі виконується спеціалізованими компаніями різними способами, все залежить від його

стану і характерних особливостей, а також очікувань, побажань та можливостей замовника. Перш, ніж зважитися на збільшення площі балкона, слід зважити всі «за» і «проти» всіляких технологій його розширення.

Винос по підвіконню

розширення балконів в киеве

Здійснюється за допомогою збільшення зовнішнього підвіконня без розширення основи балкона. Припустимо збільшення не
більше 30 см, що не вимагає дозвільної документації на виконання робіт. Це найпоширеніший, простий і менш витратний спосіб розширення території балкона, який часто виконується спільно з внутрішньою обшивкою і склінням. Винос здійснюється на кронштейнах, створюється видимість збільшеного простору через більш широкого підвіконня, який можна використовувати функціонально. Розширювати дозволяється, як по периметру, так і по одній стороні (бічний або фронтальний).

Збільшення від підлоги

Затребувана технологія, виконання якої на порядок складніше, ніж винос по підвіконню. Даний спосіб дозволяє розширювати балконний простір відсотків на 30, при цьому він порівняно лояльний по ціні. Конструкція в результаті виходить трапецієподібної форми. Залежно від того, в якому стані перебував старий парапет, його можуть повністю демонтувати і зварити на його місце нову конструкцію. Або ж до старї огорожі в нормальному стані просто доварюється каркас з металу. Після монтажу конструкції виконується скління, зовнішня і внутрішня обшивка.

Розширення бетонної плити

Спосіб найскладніший, трудомісткий і відповідальний, що вимагає істотних тимчасових і грошових витрат, а також певних навичок і професіоналізму. Простір збільшується по бетонній основі з фронтального боку і з боків, завдяки чому можна спланувати і зробити навіть додаткову кімнату. Якщо збільшення перевищує 30 сантиметрів з кожного боку, то необхідно буде укласти офіційного дозволу. Таке збільшення робиться двома способами. Перший – подвійний винос, який передбачає розширення підлоги плити і зварювання нового каркаса. Другий – для подальшого скління французького типу. Обидва варіанти передбачають демонтаж старого огорожі.

Збільшення за технологією «Метелик»

Оригінальний спосіб поповнення балконного простору, при якому додаткова площа утворюється завдяки спеціальним блокам трикутної форми. Вони встановлюються по двох бічних сторонах балкона. Винос може виконуватися по підлозі або підвіконню, в обох випадках додаються два бічних підвіконня. Технологія «метелик» з розширенням по підлозі може захоплювати вільний простір навколо будинку і навіть вікна сусідніх кімнат. При збільшенні площі більше 30 см прирівнюється до перепланування квартири, тому потрібне отримання дозволів в компетентних інстанціях.

Застосування кутових конструкцій

Найбільш різко використовувана технологія збільшення балкона, яка можлива тільки для кутових квартир або приватних будинків. Збільшуватися може вже існуючий кутовий балкон або може зварюватись додаткова кутова частина уздовж будь-яких методик (винос від статі, по підвіконню або шляхом розширення підлоги плити).