ДОДАТКОВА ЗНИЖКА ТИМ, ЧИЄ ЖИТЛО ПОШКОДЖЕНО ВНАСЛІДОК ВІЙНИ (КИЇВ ТА ОБЛАСТЬ) В какое время суток можно делать ремонт в квартире-TVOEOKNO

Правила проведення гучних робіт на балконі

Закон України № 4004-XII від 24.02.1994 року та Постанова Кабінету Міністрів України № 45 від 24.01.2006 вказують наступний розпорядок проведення шумних ремонтних робіт в Україні:

 1. У робочий день: з 08.00 до 21.00 (в тому числі, в ті суботи і неділі, які є по закону перенесеними робочими днями).
 2. У вихідний і святковий день: заборонено цілодобово.
 3. Максимальний рівень шуму не повинен перевищувати 55 децибел (вночі максимально допустимим рівнем вважається 45 дБ) – це визначено санітарно-гігієнічними нормами в Україні.

Нюанси

Варто відзначити, що 55 дБ – це верхня норма шуму для офісних приміщень відповідно до Європейської класифікації і це характеризується як «чітко чутний звук». Однак, наприклад, голосна розмова з відстані 1 метра створює рівень шуму 65-70 дБ. При тому, що звичайний перфоратор, як правило, створює рівень шуму в 60-101 дБ. Тобто, фактично, виходить дивно: використання цього інструменту і ряду інших (ударна дриль, мала циркулярна пила, фрезер, лобзик, рубанки), звичайних для ремонту, вже є перевищенням допустимого рівня шуму. Виходить, робити ремонт без порушення закону не можна в принципі.

Ось порівняльні рівні шуму для деяких різновидів особливо гучних інструментів (в порядку зменшення):

 • Перфоратор SDS-plus Bosch GBH 2-28 DFV: 101 дБ
 • Фрезер GOF 2000 CE: 100 дБ
 • Рубанок GHO 40-82 C: 96 дБ
 • Лобзик GST 150 BCE: 94 дБ.

У законодавчих нормах в Україні немає зобов’язання щодо попередження сусідів про те, що у вас починається ремонт і одночасно з цим – отримання їх згоди (як, наприклад, це існує в Росії, з обов’язковими погоджують підписами на папері). В Україні, ви можете шуміти в квартирі багатоквартирного будинку в зазначених межах і за графіком без попереднього узгодження з ким би то не було, але ви зобов’язані повідомити сусідів про насування ремонті (хоча, Закон 4004-XII не накладає на вас відповідальність, якщо ви не попередили). Однак якщо за стінкою (ами) маленькі діти або люди похилого віку, яким потрібен спокій, то вони можуть попросити вас не шуміти в певні часові інтервали. І наскільки вам варто йти їм назустріч – це вже ваше особисте рішення.

Відносно ремонтних робіт на балконі – на них поширюються ті ж вимоги, що і до ремонту взагалі.

Відповідальність до порушників

Порушниками режиму тиші можуть бути як фізичні, так і юридичні особи.

До обох можуть застосовуватися такі заходи впливу:

 1. Фізособи
  • Перше порушення – попередження або штраф від 85 до 255 грн.
  • Друге порушення протягом цього ж календарного року – штраф 255-510 грн.
   • Третье нарушение – изъятие предметов произведения шума (инструменты, музыкальная аппаратура). Ответственность за последующие нарушения чётко не регламентирована, но она должна быть на уровне не меньше чем за второе/третье правонарушение.
 2. Юрособи
  • Перше порушення – попередження або штраф від 255 до 510 грн.
  • Друге – штраф 850-7650 грн.
  • Третє порушення – аналогічно фізособам.

Щоб накласти штраф, яка страждає стороні варто звертатися в поліцію. Прибулий наряд повинен зафіксувати рівень шуму і скласти протокол. На практиці, поліція часто прибуває не під час проведення звукового порушення, а коли їм зручно, а апаратури, що фіксує шум, у них з собою немає. Також сусіди, що роблять ремонт, можуть не відкрити двері, а проникнути в їхній оселі можна тільки при наявності серйозних підстав, але шум не входить в їх категорію.

Якщо поліція не реагує, то ще зовсім недавно можна було б звернутися в прокуратуру, але після судової та виконавчої реформ, прокуратура займається в основному кримінальними справами, тому хід розгляду вашої скарги дан, з великим ступенем ймовірності, не буде. До честі сучасних поліцейських варто відзначити, що поліція намагається реагувати на кожен виклик.

Якщо у вас немає бажання або можливості переїхати в свій приватний окремий будинок, за закритими дверима і вікнами якого можна шуміти хоч до 150 дБ, то з сусідами іноді можна домовитися полюбовно. Наприклад, перед початком галасливих робіт бажано поговорити з усіма, хто оточує вашу квартиру, після надання інформації про те, що з якогось з якоїсь період будуть гучні роботи; поцікавитися, чи немає у них маленьких дітей чи інших людей, яким в конкретні години потрібен спокій. В результаті ви можете скласти графік робіт, який би максимально влаштовував оточуючих і вас, і під час годин тиші ви можете робити не гучні ремонтні роботи.

У новобудовах, де практично кожна квартира робить ремонт, всі розуміють, що будуть порушуватися не тільки дні і години їх проведення, а й рівні шуму. Тут домовлятися з кимось практично марно, тому що в нових багатоквартирних будинках, які зараз майже ніхто не робить з цегли, жахлива чутність (гірше, ніж в «нових» панельних будинках періоду СРСР), з першого по п’ятдесятий поверх.