• Пн-Пт: 09:00-18:00
  • Сб: 10:00-15:00

  Профіль ПВХ для вікон, що потрібно знати про кількість камер профілю?

  Профіль ПВХ – скільки камер вибрати?

  Складається вікно з таких основних елементів: рама, стулка, імпост, штапік та фурнітура. Всі вони грають свою істотну роль у коректному функціонуванні  конструкції. В цій статті ми більш широко розглянемо раму, а саме камерність профілю, що формує раму і впливає на її характеристики. Профіль ПВХ –  пластиковий корпус з поздовжніми перегородками всередині, що утворюють порожнини – повітряні камери, виготовляється з полівінілхлориду та добавок необхідної кількості. Щоб підсилити жорсткість  конструкції всередину профілю вставляється арматура (вкладиш П-подібного або прямокутного перерізу з  металу).

   Кількість камер прямим чином залежить від ширини профілю, відповідно до цих параметрів, умовно можна розділити профілі ПВХ на 3 класи:

  • перший – 60 міліметровий профіль може мати максимум 3/4 камери – стандартна рама
  • другий – 70 міліметровий профіль- 5/6 камер – оптимальна рама
  • третій – 80-92 міліметрового нормою є 6/7 камер – VIP рама

         Профіль ПВХ стандартної рами має три камери:

  • перша – для відведення конденсату
  • друга – для розміщення армування
  • третя – для закріплення частин фурнітури і створення додаткової повітряного прошарку для кращої герметичності вікна

  Такої кількості камер достатньо для другої кліматичної зони(або для скління «холодних» балконів), для першої кліматичної зони варто зупинятись мінімум на 4 камерній системі  в поєднанні з гідним склопакетом, це дозволить зберегти тепло і створить опір холодним потокам. Якщо ж потрібна посилена тепло- і звукоізоляція, тоді  без 5/6/7-камерного профілю ПВХ не обійтися, адже саме вони підвищують ці показники(профіль ширший, де кожна наступна камера додатковий шумо/тепло бар’єр).

  Для збільшення теплозберігаючих характеристик кількість камер має значення, але якщо при цьому не збільшується ширина рами/профілю, наявність великої кількості камер не матиме сенсу.

  Від монтажної ширини профілю залежить, який склопакет буде установлений: 1-но чи 2-х камерний? Саме завдяки ширині профілю є змога розширювати якісні можливості вікна за рахунок склопакету. Наприклад у 5-ти камерний профіль ПВХ можна установлювати склопакети 2-х камерні і обирати варіації стекол з різною товщиною та властивостями (триплекс, мультифункціональні, енергозберігаючі стекла), щоб підвищити теплозбережні та шумоізоляційні властивості, в 3-х камерній системі використання частини стекол просто недоступне. 6-7 камерні рами дають можливість встановити скло від 40 до 50мм, поєднання такої рами та склопакетів використовуються в остікленні пасивних будинків – будов, що стали енергоефективним будівельним стандартом; вимоги до профілю та склопакетів балкону, що не буде утеплюватися зовсім інші. Важливий висновок полягає в тому , що підбирається профіль та склопакет виходячи з Ваших цілей та потреб.

  Приклади декількох профільних систем, які реалізує Твоє вікно, та їх основні характеристики в залежності від ширини та камерності профілю:

   WDSRehau 
  WDS 400WDS 500Rehau 60Rehau 70Rehau SynegoSalamander 2DSalamander Strimline
  Кількість камер та монтажна ширина.  4-х камерний профіль з монтажною шириною 60мм    5-ти камерний профіль з монтажною шириною 70 мм    3-х камерний профіль з монтажною шириною 60 мм    5-ти камерний профіль з монтажною шириною 70 мм      профіль з 7-ми камерною рамою та 6-камерною стулкою монтажна ширина якого 80мм3-х камерний профіль з монтажною шириною 60 мм  5-ти камерний профіль з монтажною шириною 76 мм  
  Звукоізоляціязабезпечує зниження шуму до 31 Дбазабезпечує зниження шуму до 32 Дбазабезпечує зниження шуму до 32 Дбазабезпечує зниження шуму до 40-44 Дбазабезпечує зниження шуму до 46 Дбазабезпечує зниження шуму до 38 Дбазабезпечує зниження шуму до 40-44 Дба
  Теплоізоляція0,81м²С/Вт0,89м²С/Вт;0,62 м²С/Вт0,77 м²С/Вт1.0м²С/Вт0,71 м²С/Вт0,77 м²С/Вт
  Пакети, які можливо встановитидає можливість установлювати 1-но та 2-х камерні склопакети товщиною 24 та 32 мм  дає можливість установлювати 1-но та 2-х камерні склопакети товщиною 24, 32 та 40 мм  дає можливості установлюв ати 1-но та 2-х камерні склопакети товщиною до 32 мм  дає можливість установлювати 2-х камерні склопакети товщиною 32 тпа 40 мм    дає можливість установлювати 2-х камерні склопакети товщиною до 51 мм      дає можливість установлювати 1-но та 2-х камерні склопакети з максимальною товщиною до 32 мм    дає можливість установлювати 1-но та 2-х камерні склопакети, максимальна товщина яких може досягати 40 мм  

  Висновки

  Різна кількість камер та ширина профілю суттєво впливають на характеристики конструкцій, ми підбираємо для своїх клієнтів не найдорожчі/найширші конструкції, а найефективніші для  потреб нашого клієнта. Компанія Твоє вікно пропонує послуги по  установці профілів ПВХ різної камерності та різних виробників:  Openteck, WDS, Salamander, REHAU та інші. В залежності від Ваших цілей та бюджету допоможемо підібрати оптимальний варіант з бажаними та потрібними для Вас характеристиками.