Правильне утеплення балкона або лоджії

Правильне утеплення балкона або лоджії


Історія питання
У минулі часи простір балконів і лоджій використовувалося в переважній більшості випадків в якості додаткових комор, в яких зберігалися різні їстівні припаси в холодну пору року, а в літній час – непотрібні в цей сезон лижі, санки і інший зимовий інвентар. Так надходили дбайливі господарі, а недбайливі і зовсім перетворювали свої балкони в сховища непотрібних речей.

Однак з часом багато людей звернули свою увагу на можливість іншого використання площі балконів і лоджій. За допомогою деяких будівельних маніпуляцій вони цілком успішно перетворюються в додаткову житлову площу. Крім цього, таке облаштування простору балкона або лоджії істотно знизить рівень шуму і запиленості в суміжній кімнаті.

Скління балкона або лоджії – перший крок
Першим обов’язковим кроком на цьому шляху є скління балкона або лоджії. Це комплексний захід, який може включати в себе роботи по потовщення занадто тонких стін за допомогою полегшених керамічної цегли або піноблоків. Також в ряді випадків потрібне проведення робіт з перебудови металевих парапетів. Якщо балкон або лоджія знаходиться на останньому поверсі і не має козирка (а це зустрічається дуже часто), то необхідно пристрій даху.Перед склінням слід переконатися в загальній міцності всіх конструкцій балкона або лоджії, особливо якщо вдома вже багато років. Трапляється, що стан балконних стін і парапетів настільки незадовільний, що проводити роботи зі скління та утеплення просто не можна – це загрожує обваленням всієї конструкції. Після проведення цих підготовчих заходів приступають безпосередньо до скління балкона або лоджії. Для цього застосовують спеціальні двокамерні склопакети, які здатні витримувати серйозні сезонні перепади температури і вологості.

Утеплення – другий крок
Після завершення скління обов’язково утеплюють стіни, парапет, дах (або стелю), підлогу. Це потрібно зробити для того, щоб вийшло приміщення було по-справжньому житловим, адже просте скління призводить до підвищення температури всередині балкона або лоджії всього лише на кілька градусів. Як утеплювачів вибирають ті матеріали, які володіють найбільшими показниками звуко- та теплоізоляції. Дуже великою популярністю останнім часом користуються утеплювачі з кам’яної вати. Цей матеріал відрізняється підвищеною пожежною безпекою, екологічною чистотою, довговічністю. Усі роботи з утеплення найкраще робити при плюсовій температурі і в суху пору.Монтажні шви в конструкціях скління, які закладаються за допомогою монтажної піни, повинні бути закриті із зовнішнього боку за допомогою спеціальних нащільників. Також вони можуть бути покриті особливим герметиком, призначеним для проведення самих різних фасадних робіт. Це дуже важливий момент, в іншому випадку монтажна піна буде руйнуватися під впливом вологи, яка потім проникне в шви і порушить герметичність. Також ретельно слід утеплювати балкон або лоджію за допомогою утеплювального матеріалу. Особливу увагу тут також приділяється швах, в яких практично не повинно бути абсолютно ніяких зазорів. Після завершення утеплення, поверх утеплювача влаштовується обшивка. Для цього можна використовувати різні матеріали – вагонку, кахельну плитку і т.д. Найкращий зовнішній вигляд виходить при обробці вагонкою, все-таки дерево – це самий естетично досконалий матеріал.
Пристрій обігрівальної системи
Але і після завершення робіт з утеплення конструкцій балкона або лоджії його внутрішній простір ще не підходить для постійного проживання, так як при самому якісному утепленні все одно необхідне джерело тепла. Згідно з нашим законодавством, центральне опалення не дозволяється влаштовувати на балконах або лоджіях. Значить, там необхідно розмістити будь-який електронагрівальний прилад або ж влаштувати на балконі або лоджії теплу підлогу. Причому пристрій теплої підлоги є економічно більш вигідним, ніж використання зовнішніх обігрівачів.
Переваги реконструкції балконів і лоджій
Існує і більш радикальний варіант, при якому  фактичне приєднання простору балкона або лоджії до суміжній кімнаті. Такі роботи зачіпають стіни будинку, тому отримати дозвіл житлової інспекції на такий вид роботи не дуже легко.
Проведення робіт по склінню і утеплення балкона або лоджії дозволяє отримати маленьку, але помітну в умовах не дуже великих за площею сучасних типових квартир надбавку корисної житлоплощі. Тут можна обладнати робочий кабінет, маленький спортзал або навіть зробити спальню на одну людину. У всякому разі, в сучасних умовах при неймовірній дорожнечі житлової нерухомості і не дуже високого рівня доходів переважної більшості наших співгромадян цінність додаткових житлових квадратних метрів є дуже істотною.