ДОДАТКОВА ЗНИЖКА ТИМ, ЧИЄ ЖИТЛО ПОШКОДЖЕНО ВНАСЛІДОК ВІЙНИ (КИЇВ ТА ОБЛАСТЬ) Пожовтіння пластикових вікон | Як купити якісні пластикові вікна Київ-TVOEOKNO

Чому пластикові вікна з часом жовтіють?

Пожовтіння поверхні вікна – це нечаста проблема у тих, хто вдався до покупки вікон у відомих виробників, таких як Salamander, Veka, Rehau. Але ті, хто встановив металопластикові вікна чи двері на зорі цього ринку в нашій країні, на жаль, майже всі зіткнулися з пожовтінням. Причиною є те, що компанії, завозили цю продукцію в Україну, коли майже ніхто про неї не знав, купували її у азіатських постачальників максимально дешево. Та й багато самі того не знали, що низькоякісна дешева продукція буде з часом жовтіти – їхні постачальники, досить імовірно, теж про це промовчали.

Так як же дешевизна продукції впливає на пожовтіння? Для цього треба розглянути, з чого виробляють пластик для подібних конструкцій.

Рецептура виготовлення пластикових вікон

У матеріал для виробництва сучасних вікон з металопластику додають речовини, які відповідають за їх властивості:

 • фунгіциди (для позбавлення від появи грибка);
 • термостабілізатори (щоб запобігти помірятися форми під високими і низькими експлуатаційними температурами);
 • світлостабілізатори (для збереження кольору і заради відсутності пожовтіння або побуріння);
 • полімери (основа);
 • пластифікатори (для пластичності);
 • наповнювачі;
 • модифікатори;
 • барвники (визначають колір);
 • антиоксиданти (проти окислення).

Найважливішими в цій гамі добавок з точки зору поточної статті є світлостабілізатори. Це такі хімічні речовини як бензотриазол і бензофенон. Вони забезпечують поглинання ультрафіолету, що потрапляє на поверхню пластика, щоб максимально довго зберегти первозданний колір.

Другий за важливістю елемент – фарбувальний пігмент. У стандартних білих профілях для додання цієї первозданної білизни використовується двоокис титану – яскраво-біла речовина, яка не блякне.

Наявність і достатність добавок забезпечує експлуатаційні характеристики вікна.

Причини пожовтіння вікон

ремонт пластиковых окон

Найбільш часта причина пожовтіння – покупка дешевих вікон. В цьому плані вам завжди варто орієнтуватися на середню
ціну по ринку. Купуючи вище неї – ви забезпечуєте собі ще більш високу якість, ніж ринкове середнє. Купуючи нижче її – ви прирікаєте себе на недоліки низькоякісних вікон, де виробники можуть сильно економити на додаванні присадок або, навіть додаючи їх – на достатньому їх кількості. Пам’ятайте, що не жовтіють з часом металопластикові вікна знаходяться в середньому та вище середнього ціновому сегменті і продаються тільки фірмами з великою історією, що налічує щонайменше 10 років.

Серед інших причин погіршення зовнішнього вигляду такі:

 • Сильні перепади вологості, температур, часта зміна освітленості. Якщо ви живете в такому екстремальному кліматі, то навіть самі якісні металопластикові вікна з часом погіршать свій зовнішній вигляд. На них можуть навіть піти тріщини. Однак якщо з низькопробними вікнами це може статися вже наступної весни, то з якісними товарами це може бути відстрочено на 30-50 років.
 • Миття вікон не забезпечували. Губка повинна бути максимально м’яка і гладка; оптимально використовувати м’яку тканинну господарську ганчірочку. Забудьте про губках з металу! Мити вікна стоїть, застосовуючи лише мильну воду або спеціальні засоби, куплені в госп. магазині, для ПВХ поверхонь. Ні в якому разі не застосовуйте лугу, кислоти, бензин, нафти, і інші агресивні засоби, в тому числі, лимонну кислоту натуральну або штучну. Всі вони ведуть не тільки до пожовтіння поверхні, але і до можливості її часткового розчинення, втрати герметичності вікна, зміни кольору і до деформування. Абразивні засоби також повинні бути виключені – навіть якщо вони не змінюють колір, вони дряпають поверхню, і вона стає некрасиво шорсткою.
 • Якщо на профіль при монтажі потрапила монтажна піна (вона може впливати на зміну кольору в ураженому місці, якщо її не прибрати відразу, а залишити на кілька днів). До речі, якщо вона була видалена агресивними засобами, такими як Космофен або Фенозол – це теж може змінити колір вікна.

Як уникнути пожовтіння пластикових вікон?

 1. Перш за все, варто купити вікно у постачальника з історією мінімум 10 років на ринку. Перелік надійних компаній ми вже привели вам в цій статті.
 2. Правильно мити.
 3. Підбирати вікно для вашого типу погоди. Це можуть бути, наприклад, морозостійкі вікна або вікна з підвищеною стійкістю до ультрафіолету.
 4. Купити вікно спочатку не білого кольору. Так, білий колір в інтер’єрі – універсальний (майже), але ж для кожної кімнати можна підібрати своє вікно, колір якого буде вписуватися в конкретний інтер’єр. І інший колір набагато менш схильний до вигоряння і зміни, ніж білий. Такі вікна коштують не сильно дорожче, ніж звичайного білого кольору, оскільки їх фарбування відбувається поклейкой звичайної плівки, процес чого вже давно налагоджений на будь-якому виробництві, навіть українською.

Якщо вам все-таки не вдалося уникнути пожовтіння, то ви можете запросити фірму, яка займається поклейка плівки на ПВХ вікна, щоб надати їм інший колір, що повністю приховає жовтизну.