• Пн-Пт: 09:00-18:00
  • Сб: 10:00-15:00

  Пінопласт

  Пінопласт

  Пінопласт – отриманий під впливом температур на певний полімер (пластмас), в результаті чого, являє собою спінені, ніздрюваті, пластичні маси. Пінопласт отримують з різної відхідної сировини: поліуретанові пінопласти, ПВХ пінопласти, фенол-формальдегідні, карбамідно-формальдегідні й полістирольні пінопласти (см.пенополістірол).

  Залежно від вихідної сировини і способу його обробки, залежить щільність матеріалу, механічна міцність, стійкість до різних видів впливів. Розрізняють такі види пінопластів: відкритого (поліуретановий поролон) і закритого типу (поліетилен, ПВХ пінопласти); безпрессовий (складається з маленьких кульок, скріплених між собою) і пресовий (в цьому випадку гранули скріплені щільніше, він менш схильний до механічних впливів, його складніше зламати або розкришити); екструзійний пінопласт (пінополістирол). Безпресовим пінопласт має одну неприємну особливість – між гранулами зберігаються дрібні порожнини, через які в подальшому, можуть проникнути водяна пара або волога, при мінусовій температурі пари води конденсуються всередині пінопласту, підвищується його вологість, а замерзає вода, як відомо, має властивості розширюватися, це призводить до повільного руйнування пінопласту і погіршення його теплоізоляційних характеристик, приблизно на 10%. Екструзійний пінопласт (пінополістирол) більш однорідний і таких недоліків у нього немає.

  Найчастіше, пінопласт використовують: для упаковки побутової техніки, крихких матеріалів, в будівництві, для утеплення балконів, стін, підлоги, даху, фасаду будівлі.

  Пінопласт недорогий матеріал, досить легкий, зручний в монтажі, головний недолік – є дуже крихким матеріалом, ускладнює роботу з ним, при транспортуванні і сильних поривах вітру, не розрахований на механічні навантаження.

  Характеристики, якими володіє пінопласт:

  – теплоізоляційні властивості

  – застосовується в будівництві і не є токсичним. Варто врахувати, що пінопласт не рекомендують нагрівати – він горить, але тільки при відкритому вогні протягом 4 секунд, якщо джерело горіння прибрати, він моментально згасає.

  – руйнується під дією технічних рідин (ацетон, бензол), це потрібно враховувати при виборі оздоблювальних матеріалів.

  – не схильний до дії мікроорганізмів, але завдяки нерівній поверхні сприяє закріпленню на поверхні колоній мікроорганізмів і водоростей.

  – за своїми фізико-механічними властивостями не відповідає нормам, оскільки вони поширюються тільки на плити пінополістиролу.

  – є паропроникним утеплювачем.

  – матеріал боїться прямих сонячних променів, при тривалому впливі ультрафіолетових променів руйнується.