Все більшою популярністю в сучасних квартирах, офісних будівлях і заміських будинках користуються вікна в підлогу, які також називаються французькими або панорамними. Це віконні конструкції від стелі до підлоги, які займають всю або більшу частину площі стіни. Вони є популярним трендом в сучасному архітектурному дизайні.
Найчастіше панорамні вікна встановлюються на першому поверсі для виходу на терасу, а також при склінні балконів або лоджій на поверхах вище. Таке скління крім житлових і заміських будинків часто застосовується в офісних приміщеннях, бізнесових і торгово-розважальних центрах. Воно буває глухим, а також розсувним, що відкривається всередину або назовні, виконуючи дверні функції і забезпечуючи вихід з приміщення або на балкон (лоджію).
Вже багато років українські забудовники використовують панорамне скління при проектуванні і будівництві будівель різних типів. Але при цьому у людей існує різна думка щодо доцільності установки вікон в підлогу, так як у даного виду скління є переваги і недоліки. Багато що залежить від типу приміщення і його призначення. У цій статті розберемо все за і проти, пов’язані з французьким вікнам.
Регламентують встановлення металопластикових конструкцій в Україні Такі Нормативні документи:
Що стосується панорамних вікон, то при їх установці насамперед потрібно враховувати те, що площа однієї глухої стулки (яка не відкривається) може бути не більше 6 м2. А ось стулка, яка відкривається, не повинна перевищувати 2,5 м2. Співвідношення ширини скла і висоти допустимо максимально 1: 5. Допустиме відношення площі вікон і підлоги для мансард 1:10. Для панорамних вікон використовується спеціальне скло, товщина якого не менше 6 мм, що забезпечить оптимальну тепло- і звукоізоляцію.
Панорамні вікна, встановлені правильно і грамотно, стануть «візитною карткою» практично будь-якого інтер’єру. Таке скління характеризується деякими перевагами, на які варто звернути увагу.
Вікна в підлогу будуть актуальні в вітальні, в якій можна поставити комфортну меблі кавовий столик так, щоб я міг оглядати відкриваються видів. Доречні будуть в спальні для тих же цілей, але в такій ситуації рекомендується подумати про особистий простор і безпеки, передбачивши жалюзі, рулонні штори, завіси або розсувні ширми. Французькі вікна в заміських будинках або котеджах створюють відчуття єднання з природою, що так необхідно в наш час.
Незважаючи на переважні моменти, які забезпечують панорамні вікна, при їх установці можна зіткнутися з рядом проблем:
Якщо правильно підійти до установки вікон в підлогу, то частина вище перерахованих проблем можна уникнути. Для создания теплової завіси з метою запобігання утворенню на стеклах конденсату і паморозі можна встановити низьку секційну батарею (200-300 мм), внутрипідложні конвектор або теплий плінтус.
Установка спеціального комбінованого склопакета, що складається з одного сонцезахисного і одного енергозберігаючого скла, допоможе вирішити проблеми з втратою тепла в холодну пору, а також з надлишковою освітленістю і перегрівом приміщення в жаркий період. Сонцезахисний скло має спеціальне тоненьке металевого напилення, завдяки якому відображається частина сонячного світла (30-70%), що зменшує перегрів і освітленість приміщення в літню спеку. Крім цього, дане напилення має дзеркальний ефект, який позбавить від цікавих поглядів перехожих і сусідів.
Енергозберігаюче скло також забезпечено спеціальним металевим напиленням з особливим хімічним складом, який має обмежену прозорість для інфрачервоній частині спектра випромінювання. В результаті таке скло знижує втрати тепла в зимовий час і обмежує нагрівання приміщення в сонячні літні дні. Однокамерний склопакет з енергозберігаючим склом буде пропускати в чотири рази менше тепла ніж двокамерний з простими стеклами.
Розв’язати проблему надмірної шуму допоможе установка спеціальних шумозахисних склопакетів. Досягається хороший ефект шумоізоляції комбінуванням різних по товщині стекол, як правило 6 і 4 міліметрів, з дистанційними рамками змінної товщини. Таке скління в результаті буде поглинати звуки максимально широкого акустичного спектру.
Теми статей