ДОДАТКОВА ЗНИЖКА ТИМ, ЧИЄ ЖИТЛО ПОШКОДЖЕНО ВНАСЛІДОК ВІЙНИ (КИЇВ ТА ОБЛАСТЬ) Вікна в підлогу Київ / Замовити | Вікна від підлоги до стелі купити -TVOEOKNO

Вікна в підлогу – всі плюси і мінуси

Все більшою популярністю в сучасних квартирах, офісних будівлях і заміських будинках користуються вікна в підлогу, які також називаються французькими або панорамними. Це віконні конструкції від стелі до підлоги, які займають всю або більшу частину площі стіни. Вони є популярним трендом в сучасному архітектурному дизайні.

Найчастіше панорамні вікна встановлюються на першому поверсі для виходу на терасу, а також при склінні балконів або лоджій на поверхах вище. Таке скління крім житлових і заміських будинків часто застосовується в офісних приміщеннях, бізнесових і торгово-розважальних центрах. Воно буває глухим, а також розсувним, що відкривається всередину або назовні, виконуючи дверні функції і забезпечуючи вихід з приміщення або на балкон (лоджію).

Вже багато років українські забудовники використовують панорамне скління при проектуванні і будівництві будівель різних типів. Але при цьому у людей існує різна думка щодо доцільності установки вікон в підлогу, так як у даного виду скління є переваги і недоліки. Багато що залежить від типу приміщення і його призначення. У цій статті розберемо все за і проти, пов’язані з французьким вікнам.

Нормативні вимоги до панорамним вікнам

Регламентують встановлення металопластикових конструкцій в Україні Такі Нормативні документи:

 • ДСТУ-Н Б В.2.6-146: 2010 «Вимоги до проектування і влаштування вікон і дверей»;
 • ДСТУ Б В.2.6-79: 2009 «Сполучні шви місць примикання віконних блоків до конструкції стін»;
 • ДБН В.2.6-31: 2006 «Теплова ізоляція будівель».

Що стосується панорамних вікон, то при їх установці насамперед потрібно враховувати те, що площа однієї глухої стулки (яка не відкривається) може бути не більше 6 м2. А ось стулка, яка відкривається, не повинна перевищувати 2,5 м2. Співвідношення ширини скла і висоти допустимо максимально 1: 5. Допустиме відношення площі вікон і підлоги для мансард 1:10. Для панорамних вікон використовується спеціальне скло, товщина якого не менше 6 мм, що забезпечить оптимальну тепло- і звукоізоляцію.

Доводи за установку вікон в підлогу

Панорамні вікна, встановлені правильно і грамотно, стануть «візитною карткою» практично будь-якого інтер’єру. Таке скління характеризується деякими перевагами, на які варто звернути увагу.

 • Оглядовість на гарні краєвиди. Якщо вікна виходять на мальовничий пейзаж, сад, гавань або гори, на красивий вид міста – чому б не отримати насолоду від такої краси. У таких ситуаціях аргумент за установку скління в підлогу цілком обгрунтований. А ось якщо вікна виходять на сусідній будинок, глуху стіну або непривабливий вигляд, то немає сенсу збільшувати площу скління.
 • Збільшення кількості природного освітлення. Збільшена площа вікон дозволяє проникати більшу кількість природного освітлення в приміщення. Сонячне світло сприятливо впливає на людський організм, що дуже важливо в холодний період року і особливо для дітей, також він є оптимальним для очей. Більш актуальні панорамні системи для менш сонячних сторін.
 • Візуальне збільшення і сприйняття простору. З французькими видами вікон приміщення стає більш світлим і виглядає воно візуально просторим. На корисну площу це ніяк не впливає, але радикально змінюється зорове сприйняття простору.
 • Оригінальність дизайну інтер’єру. Скління панорамного виглядає дуже вишукано, красиво і цікаво, особливо коли за вікном відкривається мальовничий ландшафт. Такі конструкції вписуються не в усі дизайнерські рішення в інтер’єрі. Оптимально підійде лофт, хай-тек, французький, неокласичний і сучасний стилі.

Вікна в підлогу будуть актуальні в вітальні, в якій можна поставити комфортну меблі кавовий столик так, щоб я міг оглядати відкриваються видів. Доречні будуть в спальні для тих же цілей, але в такій ситуації рекомендується подумати про особистий простор і безпеки, передбачивши жалюзі, рулонні штори, завіси або розсувні ширми. Французькі вікна в заміських будинках або котеджах створюють відчуття єднання з природою, що так необхідно в наш час.

Доводи проти установки вікон в підлогу

Незважаючи на переважні моменти, які забезпечують панорамні вікна, при їх установці можна зіткнутися з рядом проблем:

 • Обмеження на законодавчому рівні. Якщо ви вирішили переробити звичайні вікна на французькі потрібно обов’язково узгодження даного проекту в компетентних інстанціях. Обов’язково потрібно узгодити з тепловиками перенесення опалювального радіатора з підвіконної площі на примикає. Зміна зовнішнього вигляду фасаду будівлі потрібно узгоджувати в відділі архітектури міста. Якщо будинок є архітектурною пам’яткою, зміни його фасадів заборонені законом.
 • Відсутність теплової завіси. Через перенесення з-під вікна опалювального радіатора скла перестають прогріватися в холодну пору року. В результаті на їх поверхні почне утворюватися конденсат, а в морозні дні навіть паморозь. Як мінімум, конденсат і паморозь погіршить оглядовість, а в гіршому випадку стікає вода зіпсувати ламінат або паркет.
 • Некомфортна літня спека. Якщо вікна в підлогу встановити з південного боку, то в літні місяці кімната просто перетвориться в парник, знаходиться в якій буде некомфортно. Також вкрай надлишкової буде освітленість в літні місяці, тому більшу частину дня штори або жалюзі доведеться тримати закритими.
 • Цікавість сусідів. Велика площа вікон при відкритих шторах або жалюзі буде привертати увагу цікавих перехожих чи сусідів. Інтер’єр кімнати з боку вулиці проглядається в найдрібніших деталях, що вельми некомфортно.
 • Руйнівний вплив вітру. При сильних вітрах і ураганах бувають ситуації, коли квартири або будинку позбавлялися вікон. Найчастіше цього піддаються вікна в підлогу, встановлені на балконі, так як-як вони характеризуються велику парусність.
 • Надмірний шум. Коли панорамні вікна виходять на жваву вулицю або автомобільну дорогу, то серйозною проблемою може стати надмірний шум.
 • Істотні теплові втрати. Через вікна відбувається значно більші втрати тепла, ніж через капітальні стіни такої ж площі. Установка французьких вікон підвищить тепловтрати, які доведеться компенсувати, збільшуючи витрати на опалення в холодну пору року.

Вирішення проблемних моментів французьких вікон

купити вікна в підлогу київ

Якщо правильно підійти до установки вікон в підлогу, то частина вище перерахованих проблем можна уникнути. Для создания теплової завіси з метою запобігання утворенню на стеклах конденсату і паморозі можна встановити низьку секційну батарею (200-300 мм), внутрипідложні конвектор або теплий плінтус.

Установка спеціального комбінованого склопакета, що складається з одного сонцезахисного і одного енергозберігаючого скла, допоможе вирішити проблеми з втратою тепла в холодну пору, а також з надлишковою освітленістю і перегрівом приміщення в жаркий період. Сонцезахисний скло має спеціальне тоненьке металевого напилення, завдяки якому відображається частина сонячного світла (30-70%), що зменшує перегрів і освітленість приміщення в літню спеку. Крім цього, дане напилення має дзеркальний ефект, який позбавить від цікавих поглядів перехожих і сусідів.

Енергозберігаюче скло також забезпечено спеціальним металевим напиленням з особливим хімічним складом, який має обмежену прозорість для інфрачервоній частині спектра випромінювання. В результаті таке скло знижує втрати тепла в зимовий час і обмежує нагрівання приміщення в сонячні літні дні. Однокамерний склопакет з енергозберігаючим склом буде пропускати в чотири рази менше тепла ніж двокамерний з простими стеклами.

Розв’язати проблему надмірної шуму допоможе установка спеціальних шумозахисних склопакетів. Досягається хороший ефект шумоізоляції комбінуванням різних по товщині стекол, як правило 6 і 4 міліметрів, з дистанційними рамками змінної товщини. Таке скління в результаті буде поглинати звуки максимально широкого акустичного спектру.