Твое окно > Материалы > Об’єднання лоджії з кімнатою — переваги і основні етапи
Об’єднання лоджії з кімнатою – переваги і основні етапи
Проживати в більш просторій, комфортною і затишній квартирі мріють багато сучасних людей. Але не у всіх є можливість придбати нову житлоплощу, яка буде задовольняти певні бажання і потреби. Об’єднання лоджії з кімнатою – більш реальний і доступний спосіб невеликого збільшення корисної житлової площі квартири. Безперечно, таке рішення вимагає деяких вкладень грошей і сил на ремонтні роботи, але отриманий результат все це однозначно виправдає.
Можливості, які забезпечує об’єднання лоджії з кімнатою
Перш ніж приступити до ремонтних робіт за суміщенням лоджії (балкона) з кімнатою, слід подумати і вирішити, для яких цілей буде використовуватися отримане в результаті додатковий простір. Можна здійснити різні варіанти, отримавши в результаті площа необхідної функціональності.
Поєднання лоджії з кімнатою дозволяє створити і облаштувати такі простору:
Робочий кабінет;
Домашня бібліотека;
Куточок для хобі (малювання, ліплення та іншого);
Комора або побутова зона;
Практична гардеробна;
Їдальня (при об’єднанні з кухнею);
Домашній косметологічний куточок;
Невелика спальня;
Зона відпочинку та релаксації;
Домашній спортивний зал;
Невеликий зимовий сад або оранжерея;
Куточок для навчання школяра;
Ігрова дитяча зона.
Можливих варіантів функціонального об’єднання лоджії з балконом існує безліч, можна проявляти свої побажання і потреби. При цьому бажано дотримуватися стиль оформлення простору, відповідний інтер’єру кімнати, щоб не привносити дисонанс.
Які проблеми і нюанси можуть виникнути
При обдуманому і правильному підході до з’єднання лоджії з кімнатою, проблем не повинно виникнути. Таке ремонтне рішення практично не має недоліків, а можливі нюанси або складності в результаті будуть цілком виправдані. Прийнявши рішення з’єднати лоджію з кімнатою, потрібно бути готовим до утеплювача робіт і грошових витрат на них. Не варто економити на утепленні, щоб в результаті додаткового просторі не було сиро і прохолодно, щоб не з’являвся конденсат і, як результат, цвіль і шкідливий грибок.
Коли процес об’єднання лоджії з житловою площею передбачає демонтаж не тільки парапету, а й стіни, це вже буде прирівнюватися до перепланування. Такий підхід вимагає узаконення, щоб в майбутньому не зіткнутися з проблемами і штрафами при можливий продаж квартири. Якщо будинок був побудований з залізобетонного каркаса, важливо знати, що не можна робити повний демонтаж стіни між кімнатою і лоджією. У такій ситуації потрібно залишати частину несучої конструкції, яку можна обіграти в інтер’єрі досить цікаво.
Головні етапи об’єднання лоджії з приміщенням
Будь-який ремонт слід проводити відповідно послідовності певних етапів, щоб результат виправдовував всі очікування і відрізнявся бездоганною якістю. Це стосується і об’єднання лоджії з кімнатою. Даний процес виконується такими основними етапами:
Підготовчий. Проводиться демонтаж балконного блоку, щоб прибрати розмежування з кімнатою. Також обов’язково потрібно зробити зміцнення огорожі (парапету).
Утеплення. Щоб отримане додатковий простір було теплим і затишним важливо його утеплити, дотримуючись таких основних кроків:
Зовнішнє утеплення стіни, її обшивка зовні сайдингом;
Скління, для якого краще використовувати енергозберігаючі віконні системи;
Установка всередині приміщення дерев’яної обрешітки;
Укладання в якості утеплювача пінополістиролу, пінопласту, пенофола або мінеральної вати;
Монтаж підлоги і відповідного підлогового покриття;
Завершальна гіпсокартонна обшивка.
Косметичний. Завершальна облицювання і косметичні штрихи, які представляють собою безмежні можливості і простори для дизайнерських фантазій. Важливо при цьому враховувати загальний стиль інтер’єру кімнати. Використання рельєфних поверхонь і світлих відтінків зроблять приміщення візуально ще більш просторим.
Об’єднання лоджії (балкона) з кімнатою – нескладний і доступний спосіб розширення корисного простору житлового приміщення, що не вимагає великих грошових витрат. Завдяки такому рішенню втілюються в реальність всілякі побажання, потреби та ідеї. В результаті стандартна квартира стане не просто просторішою, а оригінальною, комфортною та функціональною.