• Пн-Пт: 09:00-18:00
  • Сб: 10:00-15:00

  Кольорові вікна: як фарбують пластикові вікна?

  Люди з нестандартним мисленням вважають за краще щось самобутнє, характерне. Їх креативність виражається насамперед у кольорі, тому все, що знаходиться в оточенні таких непередбачуваних особистостей, володіє яскравістю і жвавістю, особливо деталі інтер’єру і екстер’єру. Не дивно, що їхні будинки прикрашають кольорові пластикові вікна.

  Безумовно, простіше встановити білі конструкції. По-перше, вони коштують дешевше яскравих побратимів, по-друге, вписуються в будь-який варіант домашньої обстановки. Однак помітні віконні вироби виглядають так ефектно, що колірне рішення часто бере верх. До того ж з їх допомогою архітектори можуть відтворити старі історичні фасади.

  Раз є попит, значить, є пропозиція, тому компанії, що займаються випуском ПВХ профілів, активно виробляють кольорові конструкції. Забарвлення найрізноманітніші, включаючи однотонну гаму і візуальну імітацію натуральних матеріалів. Так, у продаж надходять блакитні, червоні, сині, зелені віконні профілі, вироби з деревним декором. Нестандартні варіанти забарвлень – білий структурований і шорсткий.

  Профілі популярних кольорів, як правило, завжди є на складі. Якщо споживачеві необхідно щось незвичайне, він може вибрати додатковий колорит по каталогу RAL і замовити вікна потрібного відтінку. Ціна таких конструкцій буде на 10-15% вище в порівнянні з білими вікнами.

  Технології фарбування

  Профілі набувають колір завдяки таким способам:
  1)фарбування в масі (виходять коричневі і білі вироби);
  2)коекструзійний фарбування, в результаті якого лицьова сторона профілів покривається різнобарвним акрилом;

  3) ламінування акриловою плівкою (використовується і однотонний матеріал, і матеріал з деревним візерунком);
  4)напиленню;
  5) обробці за допомогою акрилового лаку або лакування.

  Віконні профілі з пофарбованої масою виготовляються з кольорового полівінілхлориду і виходять або білими, або коричневими. Темні вироби відрізняються від світлих тим, що вимагають акрилового покриття (використовується плівка) з огляду на нестійкість барвників до впливу зовнішніх факторів. Також підсилювальний вкладиш з акрилу перешкоджає зайвому поглинанню тепла, отже, попереджає функціональні порушення профілів. Якщо захисна плівка відсутня, пофарбовані в темні кольори вироби будуть деформуватися при високих температурах.

  Коекструзійний метод фарбування ПВХ профілів вважається довговічним і надійним, так як передбачає спільну екструзію полівінілхлориду і плексигласу. В результаті на лицьовій стороні виробів формується акриловий шар різної кольорової гами. Зворотня поверхня біла.

  Товщина отриманого акрилового покриття складає всього півсантиметра. Зливаючись з основою, воно стає невід’ємною його частиною і приносить такі характеристики, як твердість, стійкість до подряпин, протистояння атмосферних впливів. Навіть якщо з’явилися подряпини, поверхня профілю можна відшліфувати – буде як новеньке. Акриловий шар відштовхує сонячне випромінювання, тому виріб сильно не нагрівається. Гідність конструкції, пофарбованої коекструзійний методом, і в тому, що воно не відшаровується і не розтріскується.

  Шляхом ламінування на віконних ПВХ профілях утворюється декоративне оздоблення, що імітує дерево, камінь і інші натуральні матеріали. Це можливо завдяки плівці, що відрізняється міцністю і стійкістю до агресивного впливу навколишнього середовища, в тому числі до сонячних променів. Вона не вигоряє, не відшаровується і захищає профіль від вологи. Матеріалом для ламінування зазвичай служить акрилова плівка.

  Щоб покриття надійно зчепилося з пластиковою основою, профіль нагрівають, покривають спеціальним клеєм і тільки після цього наклеюють плівку (відбувається термічна активація). З цією метою використовують натискні ролики. Коричневі ПВХ профілі прийнято ламінувати декоративною плівкою «під дерево» відразу з двох сторін.

  Лакування, обробка лаком на основі акрилової теж входять в список методів фарбування пластикових профілів. Після лакування оброблена поверхня виробів стає матовою і зовні нагадує оксамит.

  Лак наноситься на пластик за методикою печеної сушки. Все це робиться вручну. Щоб покриття затверділо, профілі відправляють в розпечені печі. Готові вироби ретельно перевіряють на міцність, адгезію, зовнішні дефекти.

  Пофарбовані вищевказаним способом конструкції мають легку шорстку текстуру, тому приємні на дотик. Колірний діапазон дуже широкий: випускаються профілі і стандартних, і нестандартних кольорів. Саме лакування дозволяє випускати білі шорсткі і структуровані моделі.

  Напилення проводиться за участю двокомпонентних акрилових лаків найрізноманітніших відтінків.