ДОДАТКОВА ЗНИЖКА ТИМ, ЧИЄ ЖИТЛО ПОШКОДЖЕНО ВНАСЛІДОК ВІЙНИ (КИЇВ ТА ОБЛАСТЬ) Вікна класу A і B - аргументи за і проти | Що таке клас профілю? - TVOEOKNO

Класи ПВХ-профілю (детально про товщину стінок профілю віконної системи)

класс профиля ПВХ согласно европейских стандартов

При виборі вікон однієї із значущих технічних характеристик є клас профілю ПВХ. Дане технічне значення продиктовано європейським стандартом DIN EN 12608, іменованим “Профілі з PVC-U для віконних і дверних блоків”. В даному стандарті наведено 3 класи (A, B, C) по товщині стінок профілю. Параметри кожного класу представлені нижче в таблиці:

 Класс АКласс ВКласс С
внешние стенки≥ 2,8≥ 2,5нет требований
внутренние стенки≥ 2,5≥ 2,0нет требований

У розшифровці до таблиці стандарту DIN EN 12608 також йдеться про те що розбивка профілів на класи за характеристикою товщини стінок не має на увазі різницю в якості ПВХ-профілю, а є лише показником кількості варіантів профілю, який використовується європейськими країнами. Основним фактором, який потрібно враховувати спеціалістам при роботі з профілями віконним систем різних класів, є зміна міцності профілю (формостійкості). Іншими словами, будь-який з цих класів має повне право на життя за умови дотримання експлуатаційних вимог, конфігурації і габариту ПВХ-вироба в цілому.

Виходячи з цього твердження нам важливо розуміти, що аргументи на користь вибору профільної системи класу A як більш якісного продукту, – певна маніпуляція продавця і просто маркетинговий хід.

Що таке лицьова (зовнішня) і нелицьову (внутрішня) стінки профілю ПВХ?

Екскурс в історію пластикових вікон

Якщо повернутися до витоків появи першого пластикового вікна і розглянути в еволюції віконні системи з ПВХ, то перше пластикове вікно було виготовлено в далекому 1954 році на виробничій базі фірми Dynamit Nobel (зараз ця компанія називається Trocal). Перше металопластикове вікно представляло собою однокамерні структуру рами і стулки, а товщина лицьової стінки становила 5мм. Усередині камери встановлювався підсилювальний профіль замкнутого перетину. Віконна система передбачала наявність 2 контурів ущільнення. Дане базове рішення було в рази енергоефективнішим в порівнянні з класичними дерев’яними вікнами.

 

Та ж компанія Trocal в 1967 презентує на ринку першу систему ПВХ-профілів для вікон з трикамерним будовою рами і стулки. Подальший розвиток ринку вікон має на увазі більш динамічний поява інноваційних продуктів з більш енергоефективними технічними показниками:

  • збільшення монтажної глибини системи

  • збільшення кількості камер профілю, а відповідно і внутрішніх стінок.

Відповідно, чим міцніше ставали експлуатаційні характеристики віконної системи ПВХ в цілому, тим другоряднішим ставав вплив показника товщини стінок профілю, а, відповідно , класу профілю.

модернизация профилей ПВХ

На що все-таки впливає товщина стінок профілю ?!

испытания сварного шва окна

Умовно основною слабкою ланкою для міцності віконної конструкції при використанні більш “економних” профільних систем є зменшення міцності зварного шва. Наприклад, компанія Veka, яка незважаючи на широку появу в продажу віконних профілів класу В і С, так і не ввела по сьогоднішній день ні одну серію систем нижче класу А. Для підтвердження своєї однозначної позиції в цьому питанні фахівцями компанії був проведений ряд лабораторних досліджень щодо впливу класу профілю на експлуатаційні характеристики вікна, а саме міцності зварних швів.

Відштовхуючись від характеристики за стандартом RAL-GZ 716/1, що зварений (кутовий) шов конструкції повинен витримувати силу в 3057 Н, зразки профілів різних класів були піддані випробуванню на міцність з 10 спроб по кожному класу. Таким чином, випробування міцності кутів вікна пройшли зразки в класі A на 100%, а в класі B на 80% . Зразок в класі C дав тріщину в 4 спробах з 10.

Звичайно, нам варто розуміти що при експлуатації віконної конструкції, такі навантаження на зварні шви вікна практично неможливі. Найсильнішим впливом на міцній зварних швів вироби є наступні фактори:

  • можливий розрив зварних швів через неправильне нанесення штукатурки
  • температурні перепади в варіантах занадто габаритного, довгого скління

  • порушення норм кріплень (крок, точки кріплення) при монтажі віконної конструкції в проріз.

Таким чином, зменшення міцності кута пластикового вікна при використанні профільної системи нижчого класу не є визначальним критичним фактором для конструкції в цілому, і, згідно з наведених лабораторних досліджень, має значний запас міцності навіть при використанні системи класу C.