ДОДАТКОВА ЗНИЖКА ТИМ, ЧИЄ ЖИТЛО ПОШКОДЖЕНО ВНАСЛІДОК ВІЙНИ (КИЇВ ТА ОБЛАСТЬ) Як вибрати вікна? Поради для успішного замовлення вікон пластикових.

Як я вибирав вікна. Історія одного замовлення.

Думка розлучитися із спадщиною радянського будівництва епохи Хрущова в образі кілька разів пофарбованого вікна, відвідувала мене давно. Скрипучі рами, кватирка, що хитається, фарба, що облупилася, і повна дисгармонія з іншим інтер’єром мого будинку, змусили мене одного прекрасного дня підняти трубку телефону і набрати номер відомого виготівника і установника вікон. Шквал питань змусив мене швидше попрощатися з ввічливим менеджером, пообіцявши подумати і передзвонити.

Я абсолютно нетямущий в технологіях пластикових вікон людина була збита з пантелику. Від своєї природи маючи потяг до нових знань, я почав розмірено вникати в суть технологій і індустрії пластикових вікон.

Пластиковий профіль ПВХ- основа вікна

Виявляється основна складова будь-якого вікна – це пластиковий профіль, виготовлений з полівінілхлориду або скорочено ПВХ. Цей вид пластика був відкритий ще в 1835 році, а на початку минулого століття були розроблені технології індустріального виробництва. За рахуно катмосферної і хімічної стійкості, низьких коефіцієнтів теплопровідності і високої механічної міцності полівінілхлорид встав на друге місце в структурі світового ринку пластмас після поліетилену.

Кількість камер металопластикового вікна

Якщо поглянути на ПВХ профіль в поперечному розрізі, то можна побачити перегородки, які ділять профіль усередині на декілька камер. Чим більше кількості камер, тим менше тепла йтиме з моєї квартири через віконний отвір. Вибір був між трикамерним і п’ятикамерним профілем. Я вирішив, що оптимальною кількістю камер для нашої зими в середній смузі буде три. Можна сказати, що одна характеристика мого майбутнього вікна мені відома.

В Україні вимоги до віконних профілів регламентуються спеціальним Гостом під назвою “Профілі полівінілхлоридні для віконних і дверних блоків. Технічні умови”. Це навело мене на думку про необхідність уточнити у виробника про наявність сертифікату відповідності цьому Госту.

Те, через що я дивитимуся надівати або ні мені сьогодні головний убір або чи розпустилися бруньки на моїй улюбленій тополі, називається склопакет. Склопакет складається з декількох стекол розміщених паралельно. Якщо скління в три скла, то такий склопакет називається двокамерним, а якщо в два, то однокамерним. Я зупинився на двокамерному склопакеті. Ось і друга характеристика мого майбутнього вікна.

Зручна конфігурація вікна – важлива деталь при проектуванні вікон

Далі необхідно було подумати про спосіб відкривання стулок. Стулка може бути відкидною, тобто відкриватися класично, обертаючись вліво або вправо, або відкидатися уздовж своєї вертикальної осі. Захотів ковтнути теплого весняного повітря – відкрив відкидну стулку, наповнивши будинок свіжістю і настроєм. Захотів провітрити кімнату віддухоти, навіяної нашим непередбачуваним опалюванням -відкинув на потрібній відстань відкидну стулку. Будь-яка стулка може бути відразу повортно-відкідною, що дуже зручно.

Оскільки моє вікно двостулкове, то я вирішив зробити ліву стулку поворотною, а праву поворотно-відкидною. Така універсальність досягнута за рахунок фурнітури, від якості якої залежить безперебійність роботи механізму відкривання / закривання і цілісність моїх нервів. Тому я вирішив заплатити дорожче і поставити фурнітуру іменитішого і відомішого декілька років на ринку виробника.

Що ж! Теперь я знаю більше и готовий робити заказ металопластикових вікон. Знову телефон, знову номер і довга розмова, результатом якої став приїзд людей в синіх комбінезонах. Вони назвалися тзамірниками і стали прикладати рулетку до мого старого вікна. Увесь процес зайняв близько п’яти хвилин. Вони запитали мене про відкоси. Відкоси це декоративна деталь, яка закриватиме стіну зовні і всередині. Пластик або сендвіч панелі? Я вибрав пластик в цілях економії.

Так само я звернув увагу на гарантію, яку мені давав мій установник. Гарантія повинна поширюватися, як на сам виріб, так і на роботи по монтажу. Інакше будь-який недолік в установці приведе до перекосу або іншої деформації, що постійно псуватиме мені настрій при погляді у вікно.

Погодивши усі деталі, я вніс в касу готівку і став чекати. У призначений день люди в таких же синіх комбінезонах привезли моє нове вікно і приступили до монтажу. Через дві години вони зібрали сміття за собою, підсунули папірець на підпис і пішли.

Вікно. Як змінився вид моєї квартири! Нове, блискуче вікно гордо вабило мене виглянути на вулицю. Кристальна білизна пластика і ідеальна прозорість скла ідеально вписалися в інтер’єр, надавши моїй квартирі абсолютно іншому вигляду. Я був задоволений, моє бажання було досягнуте.

Вже потім я став помічати, що тепер частіше дивлюся у вікно, а проходячи по вулиці, заглядаю на свій поверх і гордо милуюся видом. Краса.

Через два місяці я вирішив поміняти балконні двері і прилегле до неї віконце. Але це вже зовсім інша історія.