Як утеплити балкон. Утеплення балкона, обшивка, роботи під ключ. Матеріали і технології.

В наших квартирах більшість лоджій і балконів використовуються не за призначенням.
Найчастіше, вони є міні-складом для зберігання речей. Але якщо підійти до цього питання “з розумом”, то можна таке маленьке приміщення перетворити в продовження кімнати або зробити його затишним місцем відпочинку.

Що для цього треба зробити? Спершу треба визначити, для чого ви оброблятимете приміщення. Це буде кабінет для роботи, приміщення для заготівель, зимовий сад або просто звичайна оброблена лоджія або балкон, що захищає квартиру від зовнішніх чинників(шуму, пилу, бруді так далі). Виходячи з вибору призначення, вибирайте той вид утеплення і скління, який буде потрібний.

Якщо ви задумали просто обробити балкон або лоджію і хочете, щоб температура була трохи вища за вуличну, досить поставити вікна з розсувним алюмінієвим профілем. Зовнішній парапет, покритий оцинкованим металом, створить перешкоду зовнішнім осіданням і вітру.

Від проникнення дощу і вологи добре захищає поліетилен або пергамін. Сучасні матеріали також не поступаються за своїми якостями, наприклад, такі як: пенофол і теплофол мають високу шумоізоляцію, ветроизоляцией і теплоізоляцію. Вони виготовляються зі вспененного поліетилену, який покривається алюмінієвою фольгою з двох сторін. Такий склад дозволяє теплу не йти на вулицю, а відображатися назад в приміщення. Такі матеріали екологічно безпечні, прості в установці і монтажі, довговічні, мають невелику товщину.

Аналогічним варіантом можна спробувати утеплення пінопластом. Це легкий недорогий матеріал, він має низьку теплопровідність. Недоліком такого матеріалу вважається його пожароопасність – він горючий, тобто його використання можливе, тільки якщо викласти середнім шаром у будівельній конструкції. Якщо використати пінопласт в ремонті, то він має бути закритий і захищений з двох сторін матеріалами, які негорять(штукатурка). Ще один недолік пінопласту – це низька теплопровідність і нестійкість до вологи, тобто при невеликому порушенні технології утеплення пінопласт буде відмінним середовищем для розмноження плісняви і грибка.

Утеплення балкона або лоджії з температурою, яка взимку буде такою ж, як в усій квартирі, можна добитися, якщо встановити вікна ПВХ. Бажано встановлювати вікна з двокамерним склопакетом(товщина 32 мм).

Коли встановлять вікна, треба виконати обшивку балкон аабо лоджії по усіх поверхнях: стеля, стіни, підлога. Можна використати різні види утеплювачів. Професійні будівельники радять використати скловату, скловолокно, мінеральну вату, пеноуретан, полістирол. Відмінно зарекомендував себе утеплювач нового покоління -пеноплекс. Він має низьку теплопровідність і паропроникність, вологостійкий, легкий, міцний, негорючий, довговічний. Монтаж цього матеріалу можна робити у будь-яку погоду.

Для звичайного утеплення підійде пеноплекс з товщиною 40 мм, а при об’єднанні з кімнатою завтовшки до 50 мм. При проведенні робіт усі стики обов’язково обробляють монтажною піною. Для додаткового збереження тепла згори кріплять пенофол. Важливо залишати між утеплювачем і фінішною обшивкою невеликий повітряний прошарок. При дотриманні технології утеплення балкона або лоджії виходить як би своєрідний “термос”, завдяки такому багатошаровому покриттю тепло утримуватиметься в приміщенні.

В якості естетичної зовнішньої обшивки можна використати такі матеріали, як: дерево, панелі МДФ і ПВХ, а для зовнішньої обшивки балкона або лоджії підійде сайдинг.

Для того, щоб на балконі була загальна температура з кімнатою, можна опалювати кімнату приладами додаткового джерела нагріву. Підійдуть електронагрівні прилади інфрачервоного або масляного типу, конвектори або електрокаміни

Окремо треба сказати про теплий пол. Тепла підлога – це додаткове джерело тепла в приміщенні. Установка теплої підлоги буває кабельною, плівковою, інфрачервоною і конвекційною. Дуже зручний в установці плівковий настил для теплих підлог, він дуже легкий, не вимагає стягування і застосування клею. Після настилу системи теплої підлоги поверх нього кладуть ковролін, ламінат або плитку. Вважається, що тепла підлога споживає багато енергії, але це не зовсім так.

Економити тепло і електроенергію допомагають терморегулятори, за їх рахунок під час зростання температури споживана потужність зменшується.

Перш ніж утепляти балкон, треба з’ясувати у відповідних органах і інстанціях можливість такого планування. В основному, утеплення, скління, приєднання балконів і лоджій законодавством не забороняється, але, у кожному окремому випадку можуть виникнути різні нюанси юридичного, технічного, архітектурного характеру. Необхідно також запросити і послухати думку фахівців із цього приводу.