ДОДАТКОВА ЗНИЖКА ТИМ, ЧИЄ ЖИТЛО ПОШКОДЖЕНО ВНАСЛІДОК ВІЙНИ (КИЇВ ТА ОБЛАСТЬ) Грибок на стінах / схилах. Причини появи грибка в квартирі.

Грибок на відкосах

Грибок на відкосах


З питанням грибка на відкосах в наш сервіс періодично надходять звернення. Досить часто клієнти не розуміють, що стало причиною такого небезпечно сусідства. Сьогодні ми розберемо це питання детально, щоб зрозуміти причини появи грибка.

Вологість та температура приміщення

Після того як в вашій оселі, на заміну старим дерев’яним, з’явились нові, пластикові вікна, а щілин, які довгий час випускали тепло та постійно провітрювали кімнату не стало, здавалося б завдання виконано. Але вам варто знати, що пластикові вікна досить герметичні конструкції, які зберігають тепер тепло не випускаючи його на вулицю. Разом з теплом в приміщенні зберігається також і волога, не даремно всі виробники радять провітрювати приміщення не рідше 4 разів на день. Якщо в вашому домі або квартирі триває ремонт, є велика кількість вазонів, ви часто готуєте  або наявні ще якісь фактори, що збільшують вологість приміщення, тоді є всі сприятливі умови для появи конденсату, який в свою чергу може стати причиною появи  грибка. Цю причину вирішити не складно, якщо система вентиляції в будинку хороша  то часті провітрювання та використання вбирачів вологи вирішать питання.

Точка роси – це показник співвідношення температури та вологості, за якого повітря досягне стану насиченості водяною парою. Наприклад, якщо температура в приміщенні 21°C, а вологість приміщення 60%, то точкою роси будуть 12,9°C, тобто якщо поверхня якогось предмету в приміщенні буде дорівнювати 12,9°C то на поверхню цього предмета випадатиме конденсат.

Облаштування та утеплення відкосів

Наявність своєчасно встановленого, зазвичай на другий день після установки вікон(максимум до двох тижнів), повноцінного (зовнішнього та внутрішнього) відкосу захистить вашу оселю від появи грибка. Чому ж потрібно утеплювати не тільки з середини, а й ззовні? Температура стіни приміщення буде рівномірно змінюватись по своїй товщині. Якщо ми утеплюємо відкіс ззовні, то стіна краще прогрівається та менше віддає тепла на зовні. Якщо утеплюємо відкоси тільки з середини, стіна між теплоізоляційним матеріалом  промерзає більше та утворюється точка роси і відкіс сиріє. Подібний приклад можемо розглянути порівнюючи з  поняттям точки роси для стін:

Також якісно встановлена але не закрита піна ззовні під впливом зовнішнього середовища втрачає свої властивості. В осінньо-зимовий період піна може промокати, промерзати та бути чудовим середовищем для розвитку грибка. Цей грибок з часом проступатиме на внутрішніх відкосах або навіть вікнах, а дешева ціна за неповноцінні відкоси не радуватиме більше.

Повільна конвекція як причина конденсату на вікнах і грибка на відкосах

Рух повіряних потоків в приміщенні, холодних вниз та теплих вверх, постійний фізичний процес – конвекція. Він завжди враховується майстрами, що встановлюють кліматичну побутову техніку. Таким чином кондиціонери встановлюють високо, а опалювальні прилади низько, що допомагає змішувати різні потоки повітря. Якщо процес конвекції порушено або уповільнено, теплий потік повітря не прогріватиме поверхню склопакету, яка в свою чергу залишатиметься холодною і на її поверхні виступатиме конденсат, що з часом може бути причиною грибка.

Повільнішим процес конвекції робить відсутність радіаторів, їх робота на малій потужності, неправильне їх розміщення в приміщенні, завантаженість простору габаритними меблями біля вікна. Широке підвіконня теж порушує процес руху теплого повітря від батареї до вікна, тому часто в таких підвіконнях вирізають отвори або ж укорочують їх.

вентиляция в подоконнике

Причини появи грибка на відкосах після установки вікон ПВХ

Таким чином основними причинами появи грибка можуть бути:

  • висока вологість в приміщенні;
  • не встановленні відкоси(або частково встановленні);
  • порушена або уповільнена конвекція.

Ми обговорили найпоширеніші причини появи конденсату та як наслідок грибка. Щоб не стикатись з такою проблемою, слідкуйте за вологістю приміщення, вдало підбирайте розміщення предметів інтер’єру, вчасно завершуйте обробку відкосів, бережіть здоров’я своєї родини.

Якщо питання закриття та утеплення відкосів не вирішено, набирайте нас, майстер вирішить ваше питання в максимально короткі терміни.