ДОДАТКОВА ЗНИЖКА ТИМ, ЧИЄ ЖИТЛО ПОШКОДЖЕНО ВНАСЛІДОК ВІЙНИ (КИЇВ ТА ОБЛАСТЬ) Прогнулася рама вікна - що робити? | Деформація пластикового вікна - причини і варіанти вирішення - TVOEOKNO.

Деформація пластикового вікна – актуальна проблема

Пластикові віконні конструкції вельми затребувані. Вони характеризуються естетичністю, функціональністю, надійною експлуатацією і тривалим терміном служби. Якісні системи при правильному монтажі та догляді прослужать близько 40-50 років, а то і більше. Але бувають поломки і неприємні ситуації, коли виникає деформація вікна з ПВХ. Часом не відразу зрозуміло, чим це може бути спровоковано. Правильне обслуговування і акуратна експлуатація віконних конструкцій мінімізує ймовірність їхнього виходу з ладу, але навіть при належному догляді виникають неприємності у вигляді деформації.

Ознаки деформації пластикових вікон

Як правило, зміна геометрії профільної віконної системи помічається тільки при істотних проблемах і перекоси, коли вони стають візуально помітними. Важливо своєчасно звертати увагу на такі моменти, які є ознаками деформації пластикових вікон:

  • Труднощі при закриванні або відкриванні стулки;
  • Наявність щілин, задування по периметру профілю;
  • Поява на стулках, косяку, підвіконнях цвілі.

Часто перекоси стулки і затирання її про раму пов’язані з фурнітурою, а не з деформацією профілю. Для вирішення даної неприємності потрібно виконати її регулювання і настройку. Якщо в результаті не вийшло вирівняти стулку і усунути її затирання, тоді однозначно деформувалася віконна рама. Така проблема може бути незворотною, отже, для її усунення необхідно провести заміну конструкції.

Щоб запобігти виникнення таких неприємностей, слід не чекати, коли відхилення в геометрії вікна стануть помітні. Потрібно правильно доглядати за конамі, дотримуватися інструкції і рекомендації з експлуатації, надані виробниками і установниками. Якщо виникли підозри, але візуально перекоси не помітні, слід скористатися будівельним рівням, приклавши його до всіх сторін рами. Допустиме відхилення на один метр профілю ПВХ може становити 2-3 мм.

Причини деформації металопластикових вікон

Навіть при правильному догляді і експлуатації віконних металопластикових систем можлива зміна їх геометрії, що тягне за собой незручності і складності в їх використанні. Багато хто не знає, чому так відбувається, як запобігти такі неприємності, на що звертати увагу при установці і подальшої експлуатації систем.

причины деформации окон из пвх

Виникає деформація вікна з ПВХ часто з таких причин:

  • Виникнення конденсату. На перший погляд незначний момент, але може спровокувати прогин рами і перекіс стулки, особливо посилюється проблема при замерзанні вологи і утворення криги.
  • Освіта води всередині конструкції. Якщо є навіть найдрібніші тріщини в пластиковому профілі, всередину поступово просочується вода. При її замерзанні, а, отже, розширення, профіль буде розпирати, що неминуче призведе до його викривлення і можливу поломку.
  • Температурні перепади. Істотна різниця температурних режимів на вулиці і в приміщенні може спровокувати викривлення ПВХ-профілю.
  • Непрофесійний монтаж. Довіряти установку нових пластикових вікон потрібно тільки професійним майстрам, які зроблять роботу, дотримуючись технологію і будівельні норми. В іншому випадку можна незабаром зіткнутися з різними проблемами.
  • Помилки в вимірах і розрахунках. Некоректно зняті виміри і найменші неточності в розрахунках конструкції приведуть до неправильного встановлення і подальшим проблемам. Таке вікно буде однозначно з перекосами і поступово вийде з ладу в процесі експлуатації.
  • Матеріали поганої якості. З метою економії коштів нерідко виробники металопластикових профілів використовують неякісні матеріали, що в процесі експлуатації відобразиться деформацією і виходом з ладу віконної конструкції.

Прогнулася віконна рама – що робити?

Якщо зміни геометрії незначні, можна спробувати усунути негативні моменти, які проявляються у вигляді протягів або затирання стулки про раму. Перше, що слід зробити – налаштувати фурнітуру, відрегулювати цим перекоси положення стулки. Якщо ви не знаєте, як функціонує віконна фурнітура, не варто пробувати її регулювати, краще довірити цей процес фахівцям. Неправильні підкручення і доведення можуть привести до поломки, усунення якої обійдеться недешево.

Коли прогнувся пластиковий профіль незначно, можна спробувати виправити ситуацію, додатково утепливши утворилися між рамою і прорізом зазори, в тому числі і в області підвіконня. Для цього потрібно проведення ремонтних робіт, що включають демонтаж укосів, відливу і підвіконня. Акуратно обробляються піною всі стики, після повернення елементів на місця, ретельно промазиваются герметиком щілини. Такі маніпуляції можуть значно продовжити термін експлуатації віконної конструкції.

Якщо рекомендовані заходи не допомогли усунути наявні проблеми, значить деформація значна і необоротна. У такому випадку необхідна повна заміна віконної рами. Знову ж правильним рішенням стане звернення до професіоналів. Щоб дані проблемні ситуації не виникали, при установці віконних блоків слід звертатися в надійні і перевірені компанії, які мають гідний досвід і хорошу репутацію, використовують у своїй роботі тільки якісні профілю, фурнітуру і склопакети.