ДОДАТКОВА ЗНИЖКА ТИМ, ЧИЄ ЖИТЛО ПОШКОДЖЕНО ВНАСЛІДОК ВІЙНИ (КИЇВ ТА ОБЛАСТЬ) Балкон і лоджія в чому різниця? Огляд відмінностей між балконом і лоджією -TVOEOKNO

Балкон і лоджія – в чому головні відмінності

На перший погляд різниця між стандартними балконами або лоджіями проста і очевидна, тому плутанина виникати не повинна. Але як показує практика, більшість людей не зовсім розуміють і знають, чим вони відрізняються. Тому досить часто припускаються помилок при назві цих абсолютно різних будівельних елементів. Перш за все вони різняться конструкційно, що впливає на їх зовнішній вигляд, габаритні розміри і площу, а також експлуатаційні можливості і технічні характеристики.

Конструкційні та зовнішні несхожості

Щоб зрозуміти головні відмінності між лоджією і балконом, слід ознайомитися з їх конструкційними особливостями і технічними характеристиками. Детально і правильно все описано в будівельних стандартах.

Балкон. Традиційний варіант – майданчик консольного типу, яка виступає за фасадну площину будови. З трьох сторін не межує ні з чим, а з одного примикає до приміщення, відділяючись віконно-дверних блоком. Конструкція такого типу не витримує великі і серйозні навантаження, так як вона тримається практично на одній нижній плиті несе значення. Тому забудовники не рекомендують робити складні оздоблювальні та будівельні роботи, щоб не збільшити навантаження на бетонну плиту. У таких ситуаціях обов’язково потрібно робити спеціальне зміцнення балконних металоконструкції.

Лоджія. Стандартна конструкція нічим не обмежується тільки з одного боку (скління або парапет), з двох бічних має стіни, а четвертої примикає до площі житлового приміщення (віконний блок з дверима). Є кутові будови, які не обмежені з двох сторін. Обов’язково передбачається стелю і в стандартах нормується глибина. У порівнянні з балконами є більш надійними, безпечними і стійкими, здатні витримувати чималі навантаження. Практично завжди зверху і знизу межують з такими ж конструкціями, складно знайти будівлі, де вони передбачені в окремих видах і на окремих поверхах.

Якщо виявиться більш простими поняттями, то балкон – елемент будівлі, який виступає за його фасад, а лоджія – частина, втоплена в будова і входить в його внутрішню частину, що є безпосередньо частиною кімнати. Дані відмінності легко побачити і розпізнати візуально. Найчастіше лоджії передбачають в багатоквартирних висотних будинках, а ось балкони крім житлових багатоповерхівок почали зводити при будівництві нежитлових будівель адміністративного, торговельного, промислового та інших призначень.

Відповідно нормам будівельних стандартом, балкони і лоджії – нежитлові і неопалювані території, що не враховуються в загальній площі квартири. Таку проблему при необхідності або бажанні можна вирішити власними силами. Потрібно отримати дозвіл в контролюючих інстанціях, щоб упорядкувати дані приміщення шляхом внутрішнього і зовнішнього утеплення, а також установки опалювальних приладів.

Що кажуть назви і історія?

Історично склалося так, що головні несхожості балкона і лоджії прописані в їхніх назвах.

Балкон.Назва пішла від французького слова «balkon», що має коріння від слова «balko» старонемецкого походження, яке перекладається, як «балка». Найперші конструкції були простими виступами (балками), розташованими по сусідству з вікнами. З розвитком архітектурно-будівельної галузі дані виступи доповнили спеціальними огорожами. Вони служили захисним бар’єром, так як люди полюбили прогулюватися по балці, яка на той час виконуючи різні функції.

Лоджія. Назва має італійське походження, слово «loggia» в перекладі означає «альтанка». Спочатку в італійській архітектурі це була невелика красива річна прибудова на даху, призначена для відпочинку, прикрашена різними орнаментами. Згодом дана конструкція стала розташовуватися всередині будинку, не виступаючи за його периметр. Вона завжди має верхнє перекриття (дах), а також бічні стіни.

Відмінності за зовнішнім виглядом і формам

в чому відмінності балкона і лоджії

Різноманітністю зовнішнього вигляду і формами лоджії особливо не виділяються, що пов’язано з їх конструкційними особливостями. Вони завжди втоплені в будівлю, не виходять за периметри його фасаду, захищаються несучими стінами, а також повторюють всі конструкційні та архітектурні особливості будівлі. Існує два основні різновиди:

  • Традиційна – має стіни з двох бічних сторін, ще з одного боку межує з кімнатою і однієї виходить на вулицю;
  • Кутова – дві сторони виходять на вулицю, одна має бічну стіну і ще одна примикає до житлового приміщення.

Також існують варіанти із закругленими формами та іншими, але всі вони відносяться до традиційного типу.

Що стосується балконів, то тут різновидів за формою існує досить багато. Деякі конструкції рідко використовуються, інші можна зустріти частіше. Варто виділити такі основні типи балконних форм:

  • Традиційні прямокутні;
  • Подовжені варіанти;
  • Закруглені або напівкруглі;
  • трикутні;
  • Г-або П-подібні;
  • Трапецієподібні.

При індивідуальних будівельних проектах можливі споруди балконів різних видів і форм. Все залежить від побажань замовника, а також фантазії архітектора і можливостей будівельників. Це можуть бути хвилеподібні, багатогранні і інші цікаві форми.

Відмінності за стандартними розмірами

Ще одним головним відмітним моментом між стандартними балконами і лоджіями є їх типові розміри. Залежать вони перш за все від типу будови і його конструкційних характеристик, а також визначаються габаритами застосовуваних при будівництві залізобетонних плит. Розміри перекриття в різних знаннях можуть істотно різнитися, тому складно вказати щось певне.

В сучасних стандартних багатоквартирних будинках розміри балконної плити будуть варіювати в широких межах в різних будівельних проектах, але в середньому це 320 * 100 см. Що стосується залізобетонних перекриттів для будівництва лоджій в нових багатоповерхівках, то вони мають стандартний розмір, що становить 580 * 120 см. не нормується строго і висота, вона може бути різною. Найчастіше відстань між верхньою і нижньою залізобетонними плитами таке ж, як відстань між стелею і підлогою в квартирі.

Як правило, в порівнянні з лоджією площа балкона менше, що обумовлено їх конструкційними специфіками. Робити балконні площи більшої проблематично, адже при їх подальшої експлуатації можуть виникнути певні складнощі. Наприклад, якщо використовувати балконний простір, як додаткову житлову площу з повним склінням, на несучу плиту будуть впливати істотні навантаження, що може бути дуже небезпечно.

А ось лоджії стандартних конструкцій здатні витримувати великі навантаження побутового характеру. Їх можна утеплювати і облагороджувати всілякими способами, використовувати різні оздоблювальні матеріали та встановлювати засклення будь-якого типу. Але важливо розуміти, що є деякі обмеження і моменти, які слід враховувати при проведенні ремонтних робіт. Правильно буде отримати професійну консультацію в компанії, яка спеціалізується в даній галузі.