Аргон в склопакеті

Аргон в склопакетах. Як перевірити. Переваги та міфи заповнення склопакета аргоном

Склопакет – невід’ємний і дуже важливий елемент пластикової віконної конструкції. Завдяки йому забезпечується доступ сонячного світла в приміщення, але також це найхолодніша частина пластикового вікна, через яку відбувається основна частина теплових втрат. Для мінімізації тепловтрат використовуються однокамерний склопакет з аргоном або з повітрям, але двокамерний. До заповнення простору між стеклами інертним газом ставлення споживачів різний. Хтось вважає це прекрасним рішенням, а хтось думає, що це недоцільно. Розберемося в перевагах і міфах даного варіанту скління.

Навіщо склопакети заповнюють аргоном?

Перш за все заповнення склопакетів аргоном здійснюють, щоб підвищити теплоізоляцію приміщень, де встановлюють вікна. Таке рішення дозволяє економити кошти на опаленні і кондиціонуванні. Адже теплопровідність інертного газу значно нижче, ніж у повітря, що обумовлено його підвищеною щільністю, яка знижує швидкість конвекції (повітрообміну), підвищуючи тим самим теплоізоляційні характеристики. Це дозволяє підтримувати в приміщеннях комфортний температурний режим, зберігаючи тепло взимку і приємну прохолоду спекотним літом.

Крім цього, Ar використовується для підвищення шумоізоляції, що також обумовлено його підвищеною щільністю. За технічними характеристиками такий однокамерний склопакет можна порівняти з двокамерним, наповненим повітрям. В результаті віконна конструкція виходить значно легше, що зменшує навантаження на стулки і фурнітуру. Такі вікна надійніші в експлуатації, вони набагато рідше виходять з ладу і служать тривалий час. Ще аргон в склопакетах здатний відображати більшу частину ультрафіолетового випромінювання, що дуже актуально влітку. Ця характеристика захищає від вигорання поверхонь, передчасного старіння меблів, шпалер та інших предметів у приміщенні.

Гази для заповнення склопакетів

Для наповнення простору між стеклами може застосовуватися інертні газові елементи одного виду (Ar, Kr і Хе) або їх суміші. Властивості таких наповнень неоднакові, як і вартості. Криптон і ксенон характеризуються більш низьку теплопровідність, будучи ефективніше аргону по теплоізоляції. Незважаючи на свої позитивні характеристики і ефективність, використовувати їх у виробництві склопакетів для житлової галузі недоцільно. Вони відрізняються складною технологією отримання, тому коштують дорого. Тільки в рідкісних випадках, коли потрібно добитися особливо високої теплоізоляції вікна, можливо застосування криптону або ксенону.

А ось газ аргон в склопакеті зустрічається значно частіше. Він найпростіший в отриманні, недорогий і доступний в порівнянні з перерахованими вище інертними газами. Його теплоізоляційних та інших технічних переваг цілком достатньо для отримання якісних склопакетів вікон в житлових приміщеннях.

Технічні переваги Ar

Склопакети, заповнені інертним газом, за своїми технічними і експлуатаційними характеристиками значно перевершують стандартні з сухим повітрям. Вони забезпечують прекрасні ізолюючі якості, захист від ультрафіолету, а також поліпшені оптичні властивості. Обумовлено це тим, що його щільність газового наповнення вище повітряного, що знижує показник теплопровідності.

Якщо наповнити склопакет аргоном, а не повітрям, його опір теплопередачі зросте. Величина опору теплопередачі складає в однокамерному пакеті в залежності від заповнення становить:

  • Воздух – 0,34-0,37. При -25С0 на вулиці в кімнаті температура скла становитиме приблизно 50С.
  • Ar – 0,39. При -25С0 на вулиці в кімнаті температура скла становитиме приблизно 70С.
  • Виходячи з вищепереліченого, можна підсумуваті, что заповнення склопакетів аргоном забезпечує такі переваги:
  • Підвищення шумоізоляції завдяки зниженню більш ніж на 20% швидкості звукових хвиль;
  • Захист від ультрафіолетових сонячних променів, так як відбувається часткове їх відображення;
  • Зменшення ваги стулок за рахунок установки однокамерного пакету з Ar, а не двокамерного з повітрям;
  • Продовження терміну служби вікна, так як знижується вага і відповідно навантаження на фурнітуру;
  • Поліпшення оптичних властивостей, значно менше спотворення зображення (повітря іноді дає ефект лінзи, спотворюючи вигляд за вікном).

За багатьма характеристиками однокамерний склопакет з Ar краще двокамерного з повітрям. Навіть при збільшенні вартості, його установка буде доцільніше, так як значно підвищується теплотехнічні характеристики вікна і термін його надійної служби.

Як перевірити наявність Ar в склопакеті

Покупців часто цікавить, як перевірити аргон в склопакеті при його замовленні та встановлення, щоб не переплачувати зайві гроші. На око це зробити неможливо адже таке газове наповнення безбарвне і повністю прозоре. Існують спеціальні прилади для перевірки наявності інертного газу. Є аналізатор газонаповнення, який називається GASGLASS. Працюють такими приладами фахівці зі спеціалізованих компаній і коштує ця послуга недешево.

Якщо після проведення перевірки визначаться невідповідності і покупець піде в суд, справа може затягнутися на тривалий час, іноді на роки. Чи є доцільність в таких грошових і часових витратах? Краще витратитися на утеплення укосів, через які, як правило, втрачається більшу кількість тепла.

Міф 1 Ar протримається в склопакеті недовго

Існує думка, що газове наповнення з склопакета повністю випаровується через кілька років, а іноді і через рік. При цьому вікно втрачає свої теплоізоляційні та інші технічні характеристики. Дане твердження міф, так як витік інертного газу можливе у разі розгерметизації склопакета. Відбувається це при його пошкодженні, а також в результаті економії на герметиках і неправильному виробничому процесі.

Тому, замовляти вікна слід тільки в перевірених і надійних компаніях, які дають гарантію на всю віконну продукцію. Прослужить якісний склопакет з аргоном надійно близько 50 років, забезпечуючи тепло- і шумоізоляцію приміщення.

Міф 2 Ar шкідливий для людини

Багато покупців сумніваються, чи потрібен аргон в склопакеті і чи безпечно це для людського здоров’я? Існує усталена думка, що дане заповнення міжскляного простору поступово випаровується в приміщення, що він вибухонебезпечний, радіоактивний і шкідливий для здоров’я. Щоб спростувати цей міф, слід розуміти, що будь-який інертний газ характеризується дуже низькою хімічною активністю. Він не вступає в хімічні реакції з різними сполуками, він нешкідливий, нерадіоактивні і вибухобезпечний.